Malatyalılar Kur’an-ı Alicenap yakılmasını ihtarname üzere yürüdü

Malatya’de İsveç ve Danimarka’da celal izni ile gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemlerine reaksiyon için yol düzenlendi.

Malatya’birlikte sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İsveç ve Danimarka’birlikte Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemlerine aksülamel için bir araya geldi.

Yeni Caminde tıpkı araya mevrut çok sayıda Malatyalı Kernek Karagözlüler camiye büyüklüğünde yürüdü.

Yürüyüş peşi sıra kol hesabına açıklama yapan Eğitim Bilimi Tıpkısı-Sen Malatya 1 No’lu Bölüm Başkanı ve Vazifeli-Sen Malatya İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, İslam’a ve müslümanlara uzanan elleri kırmasını üstelik bildiklerini söyledi.

İsveç ve Danimarka’birlikte gerçekleştirilen hadsizliğe izin verenleri, destekleyenleri balaban benzeri talihsizlikle ve ibretle izlediklerini tamlayan Söylemez ” Bire Bir aydan aşkın tıpkı süredir, işgalci, yıldırı şebekesi, siyonist İsrail, Filistinli kardeşlerimize saldırılarını arttırmakta, herhangi bir dönüş karışma altındaki topraklardan kırım ve tanıklık haberleri gelmektedir. Rabbim, şehitlerimizin şahadetlerini akseptans etsin, yaralılarımıza ivedi şifalar bağış eylesin. Rabbimizin eksiksiz insanlığın kurtuluşu için, aynı maltalık rehberi yerine indirmiş olduğu Kur’an-ı Azimuşşana yapılan saldırılar, tam insanlığa yapılmıştır. Biz Müslümanlar namına, tek dinin kitabına, ibadethanelerine bu cins saldırıların yapılmasını akseptans etmiyoruz. Buradan Filistinli kardeşlerimizin düz direnişini selamlıyor ve yanlarında olduğumuzu car ediyoruz. Tüm müslümanları, mutekit liderleri sivil sosyete kuruluşlarını değerlerimize ve arı Filistinli kardeşlerimize dönük olan bu saldırılara zinde bire bir şekilde karşı koymaya İslam’ın hakkıyla anlaşılıp göre yaşanması noktasında izzetli ve paşa benzeri duruşa nida ediyoruz.” Diye konuştu – MALATYA

Share: