Listede kimler kimler bulunmayan ki! İşte Teoman kabilinden EYT’li olabilecek ünlüler

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda, Emeklilikte Hoşnutluk Takılanlar (EYT) düzenlemesinde müjdeyi verdi. Düzenlemeyle alay malay birçok yurttaş zor olmaya adalet kazandı.

“EYT BANA DE VURDU”

EYT düzenlemesi, ünlüleri birlikte vurdu. Elan önce “Emeklilik hayatı yaşıyorum” diyen şarkıcı Teoman, EYT düzenlemesinden kendisinin da yararlanacağını söyledi. Teoman, “Gündelik hayatımı haddinden fazla aksatmamaya çalışıyorum. boş boş oturmayı, arkadaşlarımla görüşmeyi ve spor yapmayı çokça seviyorum. Başkumandan Ortaç ve ben, çarçabuk birden ayrımsız şeyleri söylemeye başladık. Herhalde gözyaşı ile mevrut şeyler bunlar. Emeklilik üstelik acı herhalde ama EYT bana da vurdu.” ifadelerini kullandı.

Teoman gibi EYT’nin vurduğu gayrı ünlüler şu şekilde:

Halit Ergenç (52)

Cem Yılmaz (49)

Binnur Kaya (50)

Bağlam Şener (45)

Gülme Yener (49)

Ebru Çağdaş (48)

Demet Akalın (50)

Oktay Fon (57)

Kenan İmirzalıoğlu (48)

Haluk Levent (54)

Tarkan (50)

Tolga Acar (48)

GÖZYAŞI SINIRI OLMAYACAK

Reisicumhur Erdoğan, Eyt’de yapılacak kullanılmamış düzenlemeyle emeklilikte yaş şartı aranmayacağını belirtmişti. Erdoğan, “Içtimai asayiş sistemimizin etkin, muhteriz dengesini korumayı başarıyoruz. Emekli maaşlarında yıllar içre yaptığımız erdemli mevzun artışlarla temel namına bu k esimi kendi geliri ile geçinebilmesine imkan sağlayacak seviyeye çıkardık. Zaman 2 milyon 250 bin vatandaşımız zor olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda rastgele yaş sınırı uygulanmayacaktır.”demişti.

Share: