Liselilerden oto servis: Araç yıkama 50 TL

Amasya’de benzeri meslek lisesinde araçların bakım, yağ değişimi ve yıkama işlemleri öğrenciler aracılığıyla yapılıyor. Liselilerin oto servisinde yıkama işleminin bedeli ise 50 TL. Bu sayede öğrencilerin harçlıklarını da kazanmaları sağlanıyor.

Amasya Şehit Gültekin Çalgı Orağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanı öğrencileri, okula mevrut araçların hizmet ve yıkama işlemlerini öğretmenlerinin gözetiminde titizlikle gerçekleştiriyor. 2 hafta ilk başlayan uygulamayı haddinden fazla majör bulan Amasya Milli Yetişek Müdürü Mehmet Türkmen, “Öğrencilerimiz emanet aldıkları aracın açacak teslimi hizmet, onarım ve tamiratını yapıp yıkayarak anahtar sahibine doğrulama ediyor” dedi. Türkmen, asıl amaçlarının öğrencilerinin harçlıklarını kazanmalarının birlikte mesleksel gelişimlerinin katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Araç sahiplerinin izzetüikram edilen kahvelerini içerken işlemlere kolaylıkla başlandığını anlatan ekol müdürü Niyazi Şiş, “Araçlarımızın çöz, aut yıkanmasının bedelini 50 TL olarak belirledik. Antrparantez bakım işleminin maliyetini, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kazancını hesaplayarak fiyatı belirliyoruz” diyerek konuştu.

Lastik değişiminin bile gerçekleştirildiği işlemleri cansiparane özne öğrencilerden Yüce Esmer ile Mustafa Saka birlikte çıkışlı olduktan sonraları üniversite eğitimine devam yol açmak istedikleri gibi işyeri açmayı dahi planladıklarını söyledi. Motorlu vesait teknolojisi düz şefi Meram Bülbül ise “Öğrencilerimizi mesleksel ve beceri namına daha donanımlı kuzuluk ilam etmek, otomotiv sektörünün hizmet, onarım, servis ve bakım dallarının gelişigüzel aşamasında fariza alarak kendilerine ve okulumuza hesaplı ulama icat etmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu. – AMASYA

Share: