KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TUTUKLAMA

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik planlı operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün güya kullanılmamış toprak imamı olan Mustafa K.?nın de aralarında bulunduğu 13 berbat tutuklandı.

Inanma Genel Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın beraberinde İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün finansal yapılanmasında yer aldığı tespit edilen 65 ibret gözaltına makbuz. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği keyif kontrollerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise sevk edildiği Barış Ukubet Hakimliği’nce adli kontrol ve sınırlı dışına çıkış belgesi yasağı konuşarak başıboş bırakıldı. Kütahya’birlikte örgütün güya yeni yer imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Rağbet D., Zülfiye K., İlker Y., Kasım Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Yıldız P., Büyük Bilgelik B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek, 2 adet kelepçe, 1 değerli bileklik ve haddinden fazla sayıda el telefonu ile bilgisayar ele geçirilmişti. Soruşturma sürüyor.

Share: