Kütahya’da gençlerden çirkin eyleme sabah namazında aksülamel

Kütahya’dahi gençlerden bed eyleme sabahleyin namazında tepki

TÜGVA Kütahya İl Temsilcisi Saidi Furkan Ateşin:

“Heybetli kitabımız Kur’an-ı Kerim başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır”

KÜTAHYA – Kütahya’de gençler, İsveç’te Kur’an-ı Selek’i yakan Rasmus Paludan’ın çirkin eylemine cebin sabahleyin namazında dualarla aksülamel gösterdi.

Türkiye Deneyimsizlik Vakfı üyesi çoluk çocuk, Kütahya Celil Camii’nde tıpkısı araya gelerek Kur’an-ı Alicenap’e yapılan kötü ve skandal eyleme reaksiyon gösterdi.

Kılınan sabahleyin namazının ardından başkaları semaya açılarak, Kur’an-ı Verimli’e yapılan kötü gösteri için dua edildi.

TÜGVA Kütahya İl Temsilcisi Saidi Furkan Ateşli, yaptığı açıklamada, “Terörist ablacı İsveç’in Stockholm Büyükelçiliği önünde lahut kitabımız Kur’an-ı Bonkör’e alçakça ve katiyen kabul edilemez ayrımsız hareketli hedeflenmiştir. On Paralık usanmadan ve utanmadan, mütemadiyen İslam’ın kutsi değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist ablacı gün batısı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye’da size katiyen geçit vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete büyüklüğünde cemaat çıkacak bire bir bilgisizlik var. Bu anca tıpkı gençliktir ki: Ecdadının merhametinden nasiplendiği kadar, celalini birlikte nesilden nesile aktarmasını agâh. Bu anca tıpkı gençliktir ki: Yurt, simge, din söz konusu olduğunda tek şüpheye düşmeden yeryüzü öne atılmıştır, atilir. Bu çoluk çocuk Anadolu’nun her şehrinde, seçkin mahallesinde, herhangi bir köyünde bayrağını ve kutsalını başının üstünde taşımaktadır. İslam sulh ve kardeşlik dinidir. Islm tolerans ve merhamet dinidir. ve Kur’an, alemlerin Rabbi olan Allah’ın kelamidir. Serencam kutsi kitaptır ve kıyamete kadar üstelik Cenabıhak’ın güvencesi altındadır. Kutsal değerlerimize yapılan bu çıplak saldırının sonu bedihi hüsrandır. İnsanları cehaletten

aydınlığa çıkaran koskocaman kitabımıza çevrik seçme hürmetsizlik, yabanlık suçudur ve kutsi kitabımızın yakılmasına müsaade yöneltmek yegâne kelimeyle alçakliktir. Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar önce da savaştık demin de savaşıyouz. Kıyamete kadar bile savaşacağız. Evvel olduğu gibi; zaman ve daima mücadelemizi sürdüreceğiz. Balaban Allah bizimledir. Kebir Kitabımız Kur’an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız” dedi.

Share: