Kült Görevlileri Birliği’nin İptalini İstediği Konseri Veren Zakkum’dan Izah: “Asla Akıldan Çıkmasın: Vazıh Karanlıktan Korkmaz”

Diyanet Görevlileri Birliği marifetiyle Şanlıurfa’daki konserlerinin iptali istenen Zakkum grubu, esbak bu kentte verdikleri konser sonrasında, “Katiyen akıldan çıkmasın. Aydınlık karanlıktan korkmaz” mesajı yayınladı.

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi’nin “İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından düzlük grubun vermeyi planlandığı müzikal gösteriminin kötülükten bambaşka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin malumudur” gerekçesiyle Urfa konserlerinin iptalini istemişti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi programı değiştirmediği üzere dinleti geçmiş geceleyin verildi.

Zakkum Grubu da geçmiş akşam verdikleri dinleti sonrasında içtimai medya hesabından bire bir izah yaptı. Ağı Ağacı’un açıklaması şöyle:

“Sonuç bir haftanın (akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz birkaç önceki sona erdi. Düzensiz beyinlerin, diyanet istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde beklemek, ruzname yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız.

“ZORBALIĞIN, BAĞNAZLIĞIN VE AKILDIŞILIĞIN SAVUNUCULARININ DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAYI KATIYEN İSTEMEYİZ”

Hafta boyu sessiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın ve akıldışılığın savunucularının değirmenine akarsu taşımayı asla istemeyiz. Bu şahıslar bildirme sağlam cevabı, bu geceleyin Şanlıurfa’de bizi izlemeye mevrut 25 bin güzelce insandan aldılar. Ne güzeldin Şanlıurfa.

“AYDINLIK KARANLIKTAN KORKMAZ”

Biz çalgı aleti boşaltmak ve müziğimizi tercüme etmek için varız. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği modern uygarlık uğrunda kamu 23 senedir bile müziğimizi yapmaya devam ediyoruz. ve asla akıldan çıkmasın: Okumuş karanlıktan korkmaz!”Share: