KUL koyu devletinin ‘Kaos Planı’nı Forreign Affairs duyurdu

Türkiye gündemine bomba kadar sakıt BENDE derin devletinin Foreign Affairs’ta yayımladığı politik tabir tartışılmaya bitmeme ediyor.

Erdoğan için yolun sonu” antetli raporda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı sonraki seçimlerde kazanamayacağı iddiası ile yargılanmakla yıldırma edildi. Erdoğan’a yönetimi iletmek üzere af teklifi yapıldı. Erdoğan’ın iktidarı devretmeyeceği iddiası ile bile Türkiye’ye kaos ve iç harp tehdidi yapıldı. Sokakların karışacağı ve iç harp çıkacağı ifade edildi:

– Seçimi kaybederse Erdoğan’ın akıbet yıllarını tıpkısı Türk hapishanesinde veya sürgünde geçirebileceğine dair belki güçlüdür. Karı üyeleri üstelik usulsüzlük skandallarına karıştı ve suçlanabilirler. Ihtilaf, kendisi ve ailesi üzere af çıkarılması karşılığında onu kenara çekilmeye ikna edebilir ve bu birlikte uçuk bire bir kuvvet geçişi ile sonuçlanabilir.

Raporda, Erdoğan karşısında kesin kazanacağı öngörülen Budun İttifakı; CHP, İyi Parti, Kut Partisi ve HDP adına gösterildi. İttifakın adayı yerine dahi İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Tehlikeli ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ismi geçiyor.

– Mevcut kamuoyu yoklamalarına göre hem CHP’li elediye başkanları İmamoğlu ve Korkulu, hem da milliyetçi İyi Fırka’nin lideri Meral Akşener, iki turlu Cumhurbaşkanlığı yarışında Erdoğan’ı yenecek.

Eş namzet tutmak talip Kılıçdaroğlu‘nun Kavim İttifakı’nın adayları ortada gösterilmemesi ise “KUL Kılıçdaroğlu’nun cisim çizdi” namına yorumlandı.

BENDE koyu devletinin raporda açıkladığı Türkiye planları ortamında TSK amacıyla kışkırtmalar yaratmak üstelik var. Kalaba içine karışıklık sokulması hedeflendiği tamlanan raporda, TSK zarfında Ulus İttifakı’nı destekleyen komutanlar olduğu öne sürüldü. Ayrıca TSK’nın yetkiyi devretmesi maksut Erdoğan ile Kavim İttifakı beyninde yapılacak anlaşmaya garantör olması istendi.

Erdoğan’ın kaybettiğinin sıkça vurgulandığı Foreign Affairs raporunda, KUL ve AB’ye bitirme devri sürecinde Türkiye’ye siyasal gravite ve yaptırım tehdidinde bulunma çağrısı yapıldı.

Share: