Köydeki çocuğun ayak topu sahası talebi, milletvekilinin girişimiyle namına getirildi

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesine kapalı Akkoşan köyünde benzeri çocuğun futbol sahası talebini ilettiği AK Parti Kırıkkale Saylav Ramazan Fert’ın girişimleriyle köye futbol sahası yapıldı.

YANLIŞSIZ Fırka Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ile 24 Ağustos’ta Akkoşan köyünü ülfet ettiği tam 12 yaşındaki Mehmet Yüce Yüksel’in ayak topu sahaları olmadığını ilettiği Duygusal, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Devir’i arayarak, konuyla ilgilenmesini istedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, 20 günde köyde belirlenen tıpkısı alana kermen direkleri ve köşe bayraklarının de olduğu yer meydan kurdu.

Milletvekili Can, İl Umumi Meclisi Başkanı Hedef Çaykara, Toyluk ve Spor İl Müdürü Sıra ve beraberindekilerle köye her an, çocuklara tişört ve ayak topu bütünü bergüzar etti.

Birey, Çaykara, Gün ve farklı görevliler, elan sonra sahada çocuklarla ayak topu oynadı.

Milletvekili Birey, maçın peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, sporu teşvik eden tıpkısı hükümet olduklarını ve sporla ilişik bunaltıcı yatırımlar yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte sporun ve futbolun içerisinden gelen benzeri şef olduğuna dikkati çeken Fert, şöyle konuştu:

“24 Ağustos’ta Akkoşan köyü ziyaretinde Mehmet Ali kardeşimizle tanıştık. Mehmet Ulu, ‘Başkan, bizim sahaya ihtiyacımız var, külliyen oynayamıyoruz, topumuz ve formamız yok’ dedi. Biz üstelik kendisini kırmadık ve araziyi durumunda gördük. Sonra Cahillik ve Spor İl Müdürü Hamza Ruz’i aradık. Namına teşekkür ediyorum. Hemen burayı ayarladı ve sahayı düzenledi. Tam mi, değil ama en azından taze kardeşlerimizin heyecanına eş olduk. Beklentilerini karşıladık. Şayet çocuk kapasitesi artarsa inşallah elan değişik şeyler düşünebiliriz. Oylumlu olan çocukların taleplerini izansız çevirmemek. Kâfi kim torunlar bahtiyar olsun. Onlar bizim geleceğimiz.”

Mehmet Mehabetli Yüksel üstelik “Milletvekilimize haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. İsteğimizi yerine getirdi. Köyümüze düzlük yapılmasını çokça istemiştik. Sıhhatli olsun kendisi bile isteğimizi namına getirdi. Bugün milletvekilimizle dahi iyice bir karşılaşma yaptık.” dedi.

Share: