Köy yoluna nazil ayılar kameralara yansıdı

Karye yoluna nazil ayılar kameralara yansıdı

ERZİNCAN – Erzincan’da karye yoluna inen yavru ayılar ve anneleri otomobiliyle seyreden güdücü marifetiyle çökertme telefonuyla görüntülenirken ayılar otomobilin ışığıyla hızla koştu.

Erzincan’dahi merkeze sınırlanmış Kalecik köyünde hararetli Vural Sim gece saatlerinde otomobiliyle gidiş halindeyken yola bir anda çocuk ayılar daha çok. Yavru ayı köyün ortamında ki yolda otomobilin ışığıyla bire bir süre koşup araziye akıllıcasına kaçtı. Şaşkınlık içerisinde o anları el telefonu kamerasıyla kaydeden Sim çocuk ayıların annesini çıkarmak amacıyla köyde arabasıyla gezmeye başladı. Henüz sonra görüntülediği çocuk ayıların annesini üstelik bulan sürücü o anları üstelik kaydetmeyi başardı. Asıl kocaoğlan da otomobilin ışığıyla bir süre tezelden koştuktan sonradan boş toprak arazisinden dağlık alana makul her an gözden kayboldu.

Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ayıların hemencecik koşması ise izleyenleri hem şaşırttı hem birlikte gülümsetti. Görüntüleri kaydeden yurttaş Vural Gümüş ise, “Evvel bala ayıları gördüm. Elan sonra annelerinin birlikte yakınlarda olduğunu fikren aramaya başladım ve sonunda buldum. Ayılar boş tarlaları kullanarak dağlık alana doğru kaçtı. Tün olduğu üzere elan çok görüntüleyemedim” dedi.

Share: