Köpeklerin saldırdığı karı yaşadıklarını anlattı

Bolu’da, çocuklarını okula bıraktıktan sonraları eve döndüğü tam güruh halinde gezen köpeklerin saldırısına uğrayan esas Nurgül Yalman “O esnada yoldan sabık bir araba durarak beni arabadan içeriye soktu. Elan sonrasında baktığımda dışarıya bir güruh köpek olduğunu gördüm” dedi.

Olay, cemaziyelevvel sabah saat 08.50 sıralarında Yaşamkent Mahallesi’nde meydana geldi. 37 yaşındaki Nurgül Yalçın sabah saatlerinde çocuklarını okulu’na bıraktıktan sonraları eve naşir dönerken kısaca 30 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Köpekler marifetiyle bacağından ısırılan taze kadını yoldan geçen ayrımsız güdücü aracına alarak parçalanmaktan son anda kurtardı. Bacağından ısırılan Yalman, otama amacıyla İzzet Baysal Büyüklük Hastanesi’ne götürüldü. Tetanoz aşısı yapılan Yalçın tedavisinin peşi sıra taburcu edildi.

Olay sabahını anlatan Sarp, “Sabah saatlerinde çocuklarımı okula bıraktıktan bilahare Mebure İlhan Ödül Anaokulunun o yolda köpekler peşimden geliyormuş. Ego tek geldiklerini ayırt etmedim. Henüz sonradan arkamdan kornaya basmışlar. Hani ben kornaya basılan arabalara dönüp yaklaşmak istemedim, daha sonrasında bacağımda benzeri yanma hissi hissettim. O esnada yoldan sabık bir araba durarak beni arabadan içeriye soktu. Henüz sonrasında baktığımda dışarıya tıpkı sürü köpek olduğunu gördüm. Bitişik arabalar filan durarak 30 kesim kapik olduğunu, kulaklarında küpe olmadığını söylediler” dedi.

Yetkililerden bu duruma bire bir hal bulunmasını talip Dik, “Şu anda halen atlatamadım. Biricik düşündüğüm öz şu zaman bugün yaşadığım görüngü değil. Ağız Ağıza çocukların başına geldiğini düşünüyorum ve atlatamıyorum. Atlatabileceğimi da düşünmüyorum. Çünkü füru olsaydı çokça henüz incitici sonuçların çıkabileceğini ortaya düşünüyorum. Yani direkt parçalarlardı. Düşünsenize 30 parça kapik çokça henüz zehir şeyler olacağını düşünüyorum yani. O yüzden tıpkısı dakika evvel yetkililerden yalvarıyorum. Yoz bu duruma benzeri hal bulsunlar” diyerek konuştu. – BOLU

Share: