Konyaaltı Eş El Topu Takımı’ndan Deplasmanda Benzeri Puan

El Topu Kadınlar Süper Ligi 12’nci hafta mücadelesinde Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü, klasman lideri Kastamonu ile deplasmanda 27-27 berabere kalarak, hanesine tıpkısı puan yazdırdı.

Konyaaltı Şehremaneti SK Eş El Topu Takımı, süper ligin 12’nci hafta mücadelesinde küme lideri Kastamonu Belediyesi ile karşılaştı. İlk yarıyı 12-17 skorla önde mütemmim Konyaaltı, ikinci yarıya sert savunma ile başlayan Kastamonu karşısında ara sıra adet üretmekte zorlansa da eleştiri dakikalarda attığı goller ve kaleci Sevilay’ın kurtarışlarıyla nüsha üstünlüğünü akıbet dakikalara kadar sürdürdü. Alena, Sanja ve Elif Sıla’nın ekstra sayılarıyla serencam düdüğe büyüklüğünde galibiyet arayan Mavi Pul Kanatlılar, maçın bitimine 15 saniye kaldığında yaptığı akıbet hücumu değerlendiremedi.

Kütle lideri Kastamonu Belediyesi’yle oynanan maçta rakibi şanssız bire bir şekilde ellerinden kaçırdıklarını belirten Konyaaltı Belediye Reisi Verimli Iyi, “Kütle detaylı bire bir maraton. Takımımızın periyot geçtikçe daha gani oynadığını görüyoruz. Mavi Kelebeklerimizin zaman sonunda hem tomar hem de Avrupa’birlikte başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Share: