Komutan Tavlı: “Batıpark projesi, ihalesinin arkası sıra güdük sürede yapılacak”

Ordu’nun Ünye Belediye Reisi Hüseyin Besili, ilçenin seziş projelerinden birisi olan Batıpark projesinin 23 Ocak tarihinde ihalesinin yapılacağını, sonrasında ise çalışmaların başlayacağını belirtti.

Şehremini Hüseyin Şişman, ocak ayı meclis toplantısında belediye meclis üyelerine Batıpark projesiyle ilişkin bilgi paylaştı. Komutan Tavlı, proje ihalesinin 23 Familya tarihinde yapılacağını belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Meram Çekicilik ile Giresun ziyareti dönüşü havaalanında proje ile ilişkin görüştüklerini nâkil Başbuğ Gödeş, “Kendisi da projemize ısıdam baktı. İhale gününü EKAP’tan 23 Ev 2023 adına aldık ve çıkacağız. Projemize 4 milyon teklik bindi DOKAP’tan ati. Antrparantez, Mekân ve Kentçilik Bakanlığımızdan üstelik 5 milyon TL armağan aldık. Toplamda Batıpark projemiz için 9 milyon TL’nin amade olduğunu bildirmek istiyorum. Kasaba ve Kentçilik Bakanımız Maksat Gurur, projenin devamında bile desteğinin olacağını belirtti. Batıpark projesinin ihalesine katılacak firmalardan iyice ayrımsız rekabetle münakasa sürecini tamamlamalarını talep ediyorum. İhalenin arkası sıra Batıpark projesini bodur sürede tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunacağımızı açıklamak istiyorum. İhale sürecimiz ve projemiz Ünye’mize oflaz olsun” dedi. – KALABALIK

Share: