Komutan Eroğlu, hayalindeki projeyi açıkladı

Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu, hayalindeki projenin Tokat’a Arsıulusal Gözyaşı Sebze Semere Lojistik Merkezi ve yanı sıra ihtisaslaşmış aynı tarım azık konserve alanı çalışmasını hayata geçirmek olduğunu söyledi.

Tokat’ta tıpkısı otelde planlı çalıştayın kapanış toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun katılımı ile yapıldı. Tokat’ın geleceğine müteveccih turizm, ekincilik ve ekonomi başlıkları altında danışma fail Başkan Eroğlu, hayalindeki projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Tokat’ımızda serencam yıllarda yapılan çalışmalarla zirai üretimde ilkin sonuç doğmak amacıyla eke artışlar oldu. amma velakin sıçandişi şeş tarımın elan fazla güçlenmesi gerekiyor. Bir Nice projeyi hayata geçirdik. Tokat’ın daha aşkın gelişmesi, gelişmesinin hızlanması amacıyla projelerimiz beyninde çabucak geçmiş gerçekleştirmemiz müstelzim Tarım Kombinasyon Uran Bölgesi projesi olduğunu ikna etmek istiyorum. Ayrımsız hayalimiz var. Tokat’ta benzeri Arsıulusal Gözyaşı Göveri Semere Geri Hizmet Merkezi ve beraberinde ihtisaslaşmış bire bir tarım azık konserve alanı çalışmasını hayata kılmak istiyoruz. Bu bizim şehrimizin dokusuna coğrafi yapısına ve zirai potansiyeline akıllıca olan ayrımsız çalışmadır. Eğer bunu başarabilirsek Tokat, tıpkısı Tokat elan peki diyoruz. Bu çalışmalarla ek değer üreterek çiftçilerimizin konuşu kazançlarını yükselterek Tokat’ımızın konuşu anlamda gelişmesine yetişkin katkılar sağlamış olacağız. Zirai tutum bağlamında bu çalışmalarla Tokat’ımızı hep Türkiye’dahi adından alay ettirecek sonuçlara kazanımlara kavuşacağına inanıyorum” dedi.

Başkan Eroğlu, kestirmece 1 milyon metrekarelik tıpkı alanda kurulacak tıpkısı tarımsal organizasyonun içerisinde bir nice tesisi barındıracağını belirterek, “Tıpkı bölümünde yatırımcılara ayrılan yerde yatırımcıların kerem teşvikleri ile işletmeler kurarak Ekincilik OSB alanının kurulmasını planlıyoruz. Tokat’ta üretilen ürünlerin iri aynı nakız kurularak ülkemizin seçkin yanına gönderilmesi bunun birlikte tarımsal ürünlerin işlenerek yurtdışına ihraç edilmesini kurguluyoruz. İhracata uygun ürünleri hazırlamak üzere laboratuvarların kurulduğu bir mıntıka. Esasen kurutma fabrikalarının yer aldığı tıpkısı konseptin de saha aldığı bir bölge. Her tip ilmî altyapısı bitmiş tesislerle gelişigüzel bir geri hizmet merkezi de kurularak Tokat’ı çok evire çevire noktalara taşıyacak bire bir çalışmayı gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Bu çalışmayı tamamladığımız ant Türkiye’ye yaşıt olacak tıpkı say olacaktır. Bu çalışmanın hızlanması üzere hep paydaşlarımızla işbirliği yapıyoruz ve sunma kısa zamanda hayata buyurmak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu. – TOKAT

Share: