Komutan Deveci, liyakatli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Sarban, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında mertebe elde eden Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Başarılı sporcuları ve antrenörlerini kutlama etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Sap Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Kara ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı reislik makamında misafir etti.

Deveci, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile aynı süre dostça eden Savran, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’da gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Dünya Şampiyonasında silkme kategorisinde dünya ikincisi, Polonya’da yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’üstelik yapılan Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Karaca,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında fek, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Etap Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Kişi Gülen, Minikler 1. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik kartı etti.

Uray Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın bile bulunduğu ziyarette taze sporcuların başarıları ile gurur duyduklarını tamlayan Savran, sporcuların başarılarında büyük emekleri olan antrenörleri, aileleri ve kulüp yöneticilerini da kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli mızıka forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde üstelik koskocaman başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Savran yaptığı mukayyet açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza yaşıt oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi amacıyla neler yapabileceğini parçalanmamış dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız çekicilik ve mutluluğun tarifi namevcut. Takkadak bu şehrin aynı belediye reisi olarak değil, sizlerin ayrımsız ağabeyi olarak gelişigüzel devir yanınızda olacağım. Takkadak halter amacıyla değil bu şehirde spor yapmak talip eksiksiz çocukların, gençlerin yanında tığ olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: