Komutan Büyükkılıç: “Deprem bölgesine yardım, bin tıra ulaştı”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Birleştirme Uran Bölgesi’ndeki Deprem Bölgesi Yardım Çokluk Merkezi’nde çalışmaları yerinde inceledi. Komutan Büyükkılıç, “Bu süreci bile hep beraber kontak, kardeşlik, tesanüt içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde atlatacağımızdan tek kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah yaralar sarılacak” dedi.

Türkiye’yi sarsan tarz üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki ve Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğündeki iki yer sarsıntısı sonrası zelzele bölgesine yardım üzere umum Türkiye kabil Kayseri birlikte tek canevi adına yardım seferberliğine bitmeme ediyor.

Başbuğ Büyükkılıç, Kayseri Organize Uran Bölgesi’ndeki Hareket Bölgesi Arkalama Çokluk Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Kayseri OSB Fuar ve Kurultay Merkezi’ndeki incelemelerde Başbuğ Büyükkılıç’a, Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar ve Kayseri Tevhit Uran Bölgesi Başkanı Mehmet Sarp zevcelik etti.

“YARALAR SARILACAK”

Merkezde hesaplı çalışmalarla bent yetkililerden bilgiler düz Başbuğ Büyükkılıç, parçalanmamış Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Aynı kere daha önceki olsun. Ölüm fail canlarımıza Cenabıhak’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza evgin şifalar diliyoruz. Milletimizin başı iyi olsun. Bu süreci üstelik bilcümle bu arada bağlanak, kardeşlik, tesanüt içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde atlatacağımızdan tek kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah yaralar sarılacak” dedi.

“KAYSERİ HAYIRSEVERLİĞİYLE, ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMA YÖNÜNDE İRADE GÖSTERİYOR”

Büyükkılıç, Kayseri’nin değme zamanki hayırseverliği, arkalama duygusuyla üzerine düşeni geçmiş saatlerden beri yapma yönünde ferman gösterdiğini belirterek, “Burada evcil yönetimiyle, AFAD’ıyla, odalarımızla, Endüstri Odamız, Tecim Odamız, borsamız, özellikle Mimarsinan, 1’inci Birleştirme, İncesu Tevhit başkanlarımız, erkin bölgemiz ve tabi ki bu birliğin beraberliğin bereketini Kızılay’ımızla bu arada yaşıyoruz ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyerek konuştu.

“ASKERİYLE, SİVİLİYLE CÜMLE YARALARI SARMAYA ÖZEN GÖSTERİYOR”

Askeriyle, siviliyle herkesin yaraları sarmaya özen gösterdiğinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, “Sahadan geldik, sahada rastgele yerde Kayseri’mizin yaptığı çalışmalar yakarış edilerek, takdir edilerek anılıyor. Askeriyle, siviliyle dizge koşuyor, koşuşturuyor, yaraları sarmaya özen gösteriyor. Bu manada üstelik şu anda Kombinasyon Uran Bölgesi’nde yapılan çalışmaları tekrar yerinde hem örtmek, hem yapılanlarla ait bizlerin konusunda düşen tıpkısı öz var ise onları bile katılmak namına çalışmalar yapıyoruz. Zaman 16 belediye başkanı kardeşimizle gelişigüzel çalışmaları baştan değerlendirdik. Üzerimize düşen hangi var mantığında akım ettik ve sonucunda da yapacağımız çalışmalar, atacağımız adımları paylaştık. Daha sonraları burada Eş ve Içtimai Politikalarımızın çok kızıl görevlisi kardeşlerimizle yine Organize Sanayimizdeki kızıl başkanımızın bulunduğu ortamda yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Ayrımsız ihtiyaçları, aynı istekleri var mı diyerek sorduk. Melikgazi Belediyemiz, Kocasinan Belediyemiz başta girmek için birlik çalışanlarımıza, fedakar canlarımıza teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız diyoruz. Tanrı razı olsun” şeklinde konuştu.

KAYSERİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YÜZLERCE TIR YARDIM

Büyükkılıç, Kombinasyon Uran Bölgesi’ndeki Hareket Bölgesi Müzaheret Cem Merkezi’nden hareket bölgesine gönderilen yardımların 650 tıra ulaştığını kaydederek, “Şu anda aldığımız bilgelik doğrultusunda toplamda Kayseri’mizden debi eden tır sayısının 650’ye ulaştığını ifade ettiler. Bittabi Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına başından beri işin içerisindeyiz. 300’ün üzerinde tırda bizden gitmiş durumda. Binlerce tırı buluyor. Keşke hakeza tıpkı felaketle karşılaşmasaydık, keşke bu hâller olmasaydı ama olanı bile halletmek gene bizlere düşüyor. Emeği geçenlere dua ediyor, Tanrı razı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, merkezde memur askerler ve fahri vatandaşlarla birlikte ahbapça ederek, gayretleri ve fedakar çalışmalarından ekolojik ortam teşekkürname etti. – KAYSERİ

Share: