Koçarlı Cemevi ve Kültür Merkezi İnşaatı Hemencek Yükseliyor

Ziyalı’ın Koçarlı ilçesinde geçtiğimiz Ilk Teşrin ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle bağlandığı törenle temeli atık Tahtacı Türkmenleri Derneği Cemevi ve Kültür Merkezi inşaatı dakikasında yükseliyor.

Koçarlı’da alevilerin yaşadığı Atatürk Mahallesi’nde vatandaşların Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve Şehremini Nedim Kaplan’dan cemevi talebinde bulunmasının ardından öğrenci duyarsız kalmayan Ilbay Aksoy ve Başkan Kaplan’ın girişimleri ile gelişmemiş müddet içerisinde Cemevi ve Kültür Merkezi projesi amacıyla hazırlıklar tamamlandı. Koçarlı Belediyesi tarafından kamulaştırılarak, Koçarlı Belediyesi, Vazıh Valiliği Yatırım İzleme ve Eş Güdüm Başkanlığı ile alay malay hayata geçirilen projenin ana atma töreni ise Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans sistemi katılımıyla yapıldı.

6 ay gibi güdük müddet içerisinde bitirilmesi planlanan Tahtacı Türkmenleri Derneği Cemevi ve Kültür Merkezi inşaatının yer katı 1 ay içerisinde kısmen tamamlanırken, Şehremini Nedim Kaplan, Dernek Başkanı ve Atatürk Mahallesi Muhtarımız Mehabetli Zaynık ile gelişigüzel devam fail inşaatta alanında incelemelerde bulundu.

İncelemenin peşi sıra açıklama yapan Komutan Kaplan, yer düzenlemesi ile bölgenin sunu adamakıllı ve modern cemevlerinden birini hayata geçirdiklerinin altını çizerek “Muhtarımızın ve mahalle sakinlerimizin Valimiz sayın Hüseyin Aksoy’dan ve bizlerden cemevi talebi olmuştu. Projeyi gücük sürede hayata geçirerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans sistemi ile katıldığı temel atma töreni ile inşaatımız başladı ve Koçarlı Atatürk Mahallesi Tahtacı Türkmenleri Derneği Cemevi ve Ekin Merkezimi Tezce Yükseliyor. Alevi vatandaşlarımızın cesim ayrımsız talebini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Devletimizin ve hükümetimizin ilçemize yapmış olduğu destekler üzere da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve Aydınlık Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a şahsın ve Koçarlı halkı hesabına teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – AYDIN

Share: