Kocaeli Valisi Seddar Çetince, öğrencilerin karne heyecanını paylaştı

Kocaeli Valisi Seddar Çetince, öğrencilerin karne heyecanını paylaştı

Vali Güç: “Bizim medeniyetimizde ve kültürümüzde okumak, dinimizin evvel emridir”

KOCAELİ – 2022-2023 Eğitim Tedrisat Yılı 1.dönemi zaman sona erdi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Solaklar İlkokulu’nu müzakere ederek öğrencilerin ve velilerin karne heyecanını paylaştı.

Öğrencilere hediyeler vererek açıklık tatilde neler yapacağını soran Ilbay Çetin öğrencilere betik okumanın önemini vurguladı. Öğrencileri bilinçsiz teknoloji kullanımı için uyarıcı Ilbay Zor tören düzeni eşliğinde 120 ilkokul öğrencisine ve 13 anasınıfı öğrencisine karnelerini takdim etti. Mimar Sinan Ortaokulu öğrencileri valiye halkiyat gösterisi yaptı.

“İyi ve ahlaklı kayırıcı yetiştirmenin önemine vurgu yapıyoruz”

Yapılan eğitim bilimi projeleri ile eğitime hangi büyüklüğünde önem verildiğini vurgulayan Vali Çetince, “1579 okulda, 426 bin 636 öğrencimiz, 29 bin 616 öğretmenimizle bir numara yarıyılı tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin yetişmesinde, şahsiyet gelişiminde iri tıpkısı fedakarlıkla çalışan vukuf ordumuz öğretmenlerimize candan teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimizde ve kültürümüzde idrak etmek, dinimizin ilk emridir. Bunu haddinden fazla dolgunca özümsemiş milletimiz, gelişigüzel türlü fedakarlığı yaparak çocuklarını en gür şekilde yetiştirme gayreti içerisinde Ailelerin yetişek harcamalarına yapmış olduğu orana bakarsanız yetişek durumu ne olursa olsun bu konuda gayret gösterdikleri görülüyor. Son 20 yılda Cumhurbaşkanımız liderliğinde eğitime makro yatırımlar yapıldı. Fiziksel altyapısını çağcıl, medeni ülkeler seviyesine çıkarmıştır. Bizim eğitim bilimi kurumlarımızın fiziksel altyapısı batının önündedir. Yetik koca gücümüzle çocuklarımızı Türkiye yüzyılına alıştırmak için tehlikeli tıpkısı çaba gider ediyoruz. ÖNEM Projesi gibi projelerle çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz. Vakit Kaybetmeden öğrenme odaklı konusunda değil öğrendiklerini hayata geçirecek ferah yurttaş modeli üzerinde çalışıyoruz. Dünyanın hiçbir döneminde eğitim durumu bu kadar yüksek olmadı amma suç oranları de bu kadar yüksek olmadı. Emretmek kim takkadak tıpkı şeyler öğrenmenin hal değil, dolgunca ve ahlaklı adam yetiştirmenin önemine vurgu yapıyoruz. Valiliğimizin özellikle hükümetimizin eğitim bilimi politikasının temel noktası birlikte budur. Devletini milletini seven, açık deniz tıpkı âdem sevgisine erbap, bayrağını canından aziz alim, tıpkısı insana müzaheret etmeyi sunma yüce şiar haline getiren, kısacası merhametli tabiiyet kırcı ayrımsız nesil dayamak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi

Karne dağıtım törenine; İl Milli yetişek Müdürü Ömer Akmağşen, Kaymakam Yusuf Vazıh Çelikkaya, İzmit kaymakamlık Emniyet Müdürü İhsan Özkan ortaklık sağladı.

Share: