Kırşehir’de Öğretmenler Günü kutlandı

Kırşehir’de 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında tören düzenlendi.

Cacabey Meydanı’ndaki törende, İl Milli Yetişek Müdürü Metanetli Alpaslan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Ardından Neşet Ertaş Ekin ve Tekellüm Merkezi’nde devam fail törende mütekellim Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, öğrencilerin mebzul aynı şekilde yetişip, geleceğe arz ongun şekilde hazırlanmalarının, çevreye ve topluma duyarlı bir şahsiyet kazanmalarının haddinden fazla makro olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin, öğrencilere yetenekleri doğrultusunda eğitim vererek, onların kendilerini geliştirmesine koruyucu olmaları gerektiğini vurgulayan Buhara, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk özellikle tutmak amacıyla, görevi başında martir olan ve ebediyete vukuf eden öğretmenlerimizi kaçınmak ve rahmetle anıyorum. Ülkemizin beherglas köşesinde, eğitim bilimi ve öğretime adanmış neferler kendisine yarınlarımızın inşası için fedakarca görevlerini yürüteç, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize kösemenlik fail bilcümle öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Haset’nü kutluyorum.” diyerek konuştu.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Alpaslan ise çocukları serian mütebeddil dünyaya fut uydurabilecek şekilde iri, kuvvetli fertler kendisine çoğaltmak için fedakarca etkin öğretmenlere teşekkürname ederek, birlik öğretmenlerin, terbiye camiasının ve zahmetli öğretmenlerin gününü kutladı.

Törende, tekaüt öğretmenlere Bakım Şeref Belgesi verildi, namzet öğretmenler ahit etti.

“Çocuğun gözünden hoca” videosunun izlenmesinin ardından, Neşet Ertaş Evire Çevire Sanatlar Lisesi öğretmenlerince hazırlanan çalgı aleti dinletisi sunuldu.

Share: