Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 bin skor arkalıksız, karaçam ve meşe fidanını toprakla buluşturdu.

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, esbak Bahçelievler Mahallesi Banal Suludere mevkiindeki ağaç dikimi etkinliğine katıldı. Başkan Ekicioğlu’na, CHP Kırşehir Milletvekili Metanetli İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Tendürüst haremlik etti.

Programın açış konuşmasını Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Tuncay Polat yaptı. Polat, Kırşehir Belediyesi yerine bugüne büyüklüğünde 30 bin metre kare bedemlik-meşe, 17 bin metre kare lavanta-Kırşehir gülü, Özbağ Selafur mevkiinde 54 bin metrekare ve kır-köy kampüsünde 52 bin metrekare olmak için 153 bin metrekarelik ayrımsız alanı yeşillendirip ağaçlandırmasını yaptıklarını kaydetti.

Ekicioğlu ise etkinliğe dair şunları söyledi:

“Global ısınmayla alay malay maatteessüf yeşilin birlikte yok olduğunu görüyoruz. Biz, Kırşehir Belediyesi kendisine adam başı sakıt yeşil kayran oranını göreve geldikten bu yana yükselttik ve çalışmalarımız bu yönde bitmeme edecek. Ongun olmazsa dirim bile olanaksız. Küresel istinas sonucu havaların 1 etap ısınması dahi natürel dengenin bozulmasına yetiyor. O nedenle bile ağaçlandırma yarmak çok önemli. Tığ, Kırşehir Belediyesi namına ‘Daha yeşil aynı Kırşehir amacıyla geleceğimizi bilcümle alay malay yeşertelim’ diyoruz. Doğanın bize verdiği şeyleri düşünecek olursak bizim da doğaya vereceğimiz arz güzelce bergüzar ongun dikmektir. Benzeri fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken sunu oylumlu şeylerden biri olacaktır.

Bugün Bahçelievler Mahallesi Beribenzer Suludere mevkiindeki 20 bin metre karelik alanda hep alay malay fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Programı hazırlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibimize, dikme dikimine katılan siyasal parti, toplum örgütü ve STK temsilcilerine, İl Genel Meclisi üyeleri ve Uray Meclisi üyelerimizle birlikte parçalanmamış hemşerilerimize teşekkürname ediyorum.”

Share: