Kırklareli’nden güdük gücük

Lüleburgaz’da Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği (Bal-Kafile) Karı Kolları Başkanlığı eliyle tanışıklık programı düzenlendi.

Bir dernek salonunda planlı etkinliğe Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Leyla Güncer, Bal-Göç Trakya Derneği Başkanı Veli Öner ve Bal-Göç Trakya Derneği Kadın Kolları Başkanı Ecem Vuzuh Ercan ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

Ercan, programda yaptığı konuşmada, kadınların toplumsal, iktisadi ve kültürel namına desteklenmesi ve temsiliyetinin arttırılması adına bu soy etkinliklerin balaban olduğunu söyledi.

Tarih boyunca kadınların sırtlarında çocukları ile barhana ettiklerini tabir eden Ercan, “Sadece kafile etmekle kalmadık, bulunduğumuz yerleri güzelleştirmek ve sahiplenip, gerçeklik geçilmek üzere çabaladık. Cins saldığımız ve artık yerlisi olduğumuz bu fena hâlde kenti, bulunduğu yerden henüz ileriye transfer görevi gene biz canlı kadınların omuzlarındadır.” dedi.

Satranç turnuvası düzenlenecek

Lüleburgaz’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü ve 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Haftası kapsamında satranç turnuvası düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, turnuvanın 8 -10 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Karı Akademisi Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, turnuvaya süzülmek isteyenlerin www.kirklareli.tsf.org.tr adresinden 6 Kasım Alım Satım günü saat 17.30’a kadar başvuru yapabileceği bildirildi.

Şehremini Gerenli’ye ziyaret

Lüleburgaz Şehremini Erek Gerenli, Bulgaristan’ın Haskovo Belediye Başkanı Stanislav Dechev ve Başbuğ Yardımcısı Taner Ermin’i makamında akseptans etti.

Gerenli, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, komşu mutluluk belediyeleri ile rastgele antlaşma iş birliği yapmaya amade olduklarını söyledi.

Daha sonraları Belediye Başkanı Stanislav Dechev, ilçede belediyeye ilgilendiren tesisleri gezdi.

Share: