Kırklareli’nden güdük bodur

Pınarhisar ilçesinde doğal gaz çalışmaları sürüyor.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, Camikebir Mahallesi’nde bitmeme fail servis kutuları spekülasyon çalışmalarını inceledi.

Çalışmalar karşı yetkililerden bilgi düz Talay, ilçenin dört bir noktasında gaz madun bina ve servis kutuları montajlarının devam ettiğini söyledi.

Ekiplerin bir anda çalışmaları yürüttüğünü aktaran Talay, 4. adım doğal gaz projesinin sonuna yaklaştıklarını belirtti.

Talay, “Pınarhisarımızın rastgele köşesini doğal gaz konforuyla buluşturmak üzere düzentileme arkadaşlarımızla alay malay var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde iki karye ve bir mahallede faaliyet kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında site merkezinin Demirtaş Mahallesi ile Vize ilçesinin Müsellim ve Hasbuğa köylerine 8 Son Teşrin Salı haset bir müddet erke verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Demirtaş Mahallesi’nde 09.00-14.00, Müsellim ve Hasbuğa köylerinde ise 09.00-18.00 saatlerinde uygulanacak.

“Minik Eller Kod Yazıyor” Projesi

Lüleburgaz ilçesinde “Minik Ağyar Kod Yazıyor” Projesi başlatıldı.

Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Yurt Derneği hareket birliğinde hazırlanan proje kapsamında, çocuklara harf çit eğitimi verilecek.

İnovasyon Merkezi’nde yapılacak eğitime, 8-12 gözyaşı çocuklar katılabilecek.

Eğitimlere akmak isteyenlerin belediyeye müracaat etmeleri gerektiği dökme açıklamada, başvuruların 7 Kasım Pazartesi sona erdiği bildirildi.

Share: