Kırklareli’nden gücük güdük

Kırklareli’nde arılı kovan desteği kontrolleri sürüyor.

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, yaptığı yazılmış açıklamada, Ekincilik ve Orman Bakanlığı desteklerinden yararlanan arıcıların denetlendiğini bildirdi.

Arıcılığın rustik kalkınma için eke çatı taşlarından biri olduğunu nâkil Aksoy, dimdik beslenme ve doğanın ekolojik dengesinin sağlanması açısından sunu koskocaman operasyon ortada bulunduğunu kaydetti.

Arıcılığın kâin potansiyelinin henüz etkin kullanılabilmesi amacıyla vekâlet desteklerinin sürdüğünü belirten Aksoy, desteklemeden yararlanan üreticilerin de belirli dönemlerde denetlendiğini tabir etti.

Slogan yarışması yapıldı

Lüleburgaz Belediyesince 2023 “El Erki ve Cumhuriyet Yılı” motto yarışması yapıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı zımnında gerçekleştirilen yarışmaya 76 slogan gönderildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, yarışmaya gönderilen sloganların Belediye Başkan Yardımcısı Eksiksizlik Pektaş başkanlığında seçiciler kurulu marifetiyle değerlendirildiğini bildirdi.

Her bire bir yarışmacının 3 slogan ile katılabildiği yarışma sonucu 4 Son Teşrin tarihinde açıklanacağı aktarılan açıklamada, yarışmada dereceye girenlere 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Yılı tanıtım gecesinde ödüllerinin verileceği kaydedildi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 5 köy 11 mahallede neşelilik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamirat çalışmaları kapsamında, şehir merkezinin Cumhuriyet Altını mahallesi, Pınarhisar ilçesinin Beylik, Camikebir, Dere, Mutedil, Akarlar, Işıklar, Yıpranmamış Cami mahalleleri ile ilçeye vabeste Tozaklı, Cevizköy, Sütlüce, Doğanca köyleri, Ara Sınav ilçesinin Gazi, Cesamet, Namık Kemal mahalleleri ile ilçeye tutkun Evrenli köyüne 30 Ekim Ahzüita haset bir müddet erke verilmeyecek.

Açıklamada, bahis konusu kesintilerin Cumhuriyet Altını mahallesinde 09.00-17.00, Pınarhisar ilçesinin Orta Malı, Camikebir, Öz, Ölçülü, Akarlar, Işıklar, Kullanılmamış Cami mahalleleri ile ilçeye sınırlı Tozaklı, Cevizköy, Sütlüce, Doğanca köylerinde 02.00-08.00, Evrenli köyünde 09.00-18.00, Gazi, Devlet, Namık Eksiksizlik mahallelerinde ise 10.00-16.00 saatlerinde uygulanacağı kaydedildi.

Share: