KIRKLARELİ – Icra Vekili Kasapoğlu : ” Çoluk Çocuk aldıkları kredileri motamot aldıkları gibi ödeyecekler ” (1)

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Dilek fail, talip herhangi bir öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik evet evvel başta ‘bu çatının altında başlamak talip herkesi, bu kapıları sonuna kadar açarak, tüm imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık.” dedi.

Kırklareli programı kapsamında Umum Yetişek Merkezi’nde Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile bir araya gelen Nazır Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada “2023’e Giden Yolda Şehir Buluşmaları” kapsamında metin çok canlılık, kip çok mücahede gerçekleştirdiklerini, çok etkin, inanmış ve hedeflerine koşan bir kadroyla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Kırklareli ile önsezi bağlarının yüksek olduğunu anlatan Kasapoğlu, özellikle Pınarhisar ilçesinin SELIM Parti’nin yapı sürecinde yüce tıpkı yerinin olduğunu kaydetti.

-“Hiçbir kilolu muazzez milletin yaktığı o ışığı söndürmeye yetmedi”

Türkiye’nin son 20 yılda bir nice badire atlattığının altını çizen Vekil Kasapoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ne badireler atlattık. Hepimiz esasen çok gani hatırlıyoruz amma partimizin kapatılma davası başta almak amacıyla muhtıralardan, darbe teşebbüslerine kadar mukavim çok hikâye… Amma hiçbir yavaş, tek odak bu ermiş milletin yaktığı o ışığı söndürmeye, karartmaya yetmedi ve inşallah daha çok de o ışığın gücünü beher gün yeni tıpkı adımla, yeni tıpkı birliktelikle, yeni ayrımsız inançla tazeleyerek kendimizi, o ışığı sürgit ışıklı kılmaya devam edeceğiz. Çünkü biz ışıklı yarınlar amacıyla çalışıyoruz. İşte bu kadro, bu teşkilatın dünyada tek örneği yok. Adanmışlığıyla, gayretiyle, el birliği ruhuyla hiçbir örneği namevcut. O yüzden inanıyoruz ki bu hareketin önüne ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar tıpkısı bugüne büyüklüğünde olduğu kadar alnımız dürüst, başımız sert benzeri şekilde tek fitneye, fesada punt vermeden, benzeri beraberlik anlayışımızda hep alay malay yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Tekmil dünyanın kilitlendiği, iri bir karamsarlığa sürüklendiği benzeri dönemde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimiyle tahıl koridorunun açıldığını hatırlatan Vekil Kasapoğlu, Türkiye’nin daha çok kül dünyada sözü geçen tıpkısı dünya ülkesi olduğunu vurguladı.

“Murat eden, isteyen gelişigüzel öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik”

Kasapoğlu, Türkiye’deki mektepli yurtlarının dünyanın tek ülkesinde olmadığını dile getirdi.

Temenni edenlerin tamamına yakının yurtlara yerleştirildiğini anlatan Kasapoğlu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Talep fail, talip temas öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik, 100 kişiden 97’si yurtlarda. Dedik ya önce ilkin ‘bu çatının altında görünmek isteyen herkesi bu kapıları sonuna büyüklüğünde açarak, cemi imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız’, hamdolsun bunu başardık. İşte diyoruz evet gailesiz odaklı yöntem, üretken yöntem, hizmet odaklı siyasa, aha 21 yılda gelinen belirgi hamdolsun, gençlerini elden lafla, gençlerini çabucak benzeri bando zayıf söylemlerle değil, onlara bakım ederek, onlar amacıyla kapıları ardına büyüklüğünde açarak ortaya konan bakım anlayışıyla gerçekleşiyor. İşte Kırklareli’nde 500 yurt kapasitesinden 17 itmam artırarak 8 binden aşkın aynı kapasiteye ulaştık. Hamdolsun bundan sonra dahi tıpkısı yandan yeni projelerimiz bitmeme ediyor. Hiçbir ahit durmayacağız.”

“500 binden fazla öğrenci 1 milyondan aşkın gailesiz krediden ve burslardan faydalanıyor”

Itimat ve burs uygulamaları üzerine bilgi veren Kasapoğlu, Türkiye’birlikte 500 binden çok öğrenci ile 1 milyondan aşkın gencin yüreklilik ve burslardan faydalandığını anlattı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın müjdesiyle gençlerin artık aldıkları kredileri, kelimesi kelimesine aldıkları üzere ödeyeceklerinin altını çizen Kasapoğlu, “1961 yılından beri yüksek tedrisat kanununda olan pahalılık farkını de evvel zahir harçları tarihe gömdüysek kredi borçlarındaki para şişkinliği farkını bile DÜRÜST Parti olarak sayın Cumhur Reisi’mızın gailesiz odaklı siyasetiyle tarihe gömdük. Dobra hayır olsun.” diye niteleyerek konuştu.

“Mecmu dünyaya tasa vereceğiz 2023’te”

Tüvana odaklı siyasete aksan işleyen Kasapoğlu, Türkiye’nin en zihayat kadrolarının YANLIŞSIZ Parti’birlikte olduğunu söyledi.

“Türkiye Yüzyılı”nın gençlerin yüzyılı olacağını tabir fail Icra Vekili Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye Yüzyılı devimselcilik yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılı’nda bugüne büyüklüğünde bünye ettiğimiz bu altyapıyı, gelişigüzel alanda kudretli tıpkı şekilde mensur edilen bu altyapıyı, spordan kültüre, kültürden sanayiye, ekonomiye altyapıya diplomasiye Türkiye Yüzyılı’nda hep birlikte halk ele verip taçlandıracağız. O yüzden kaybedecek benzeri anımız dahi bulunmayan. Dedik ya AK Parti ayrımsız davadır, bire bir inançtır ve bir örnek modeldir. İşte bu örnek modeli inşallah bu buluşmalarımızın yeryüzü makro neticelerinden biri olacak. 2023’te çokça balaban bire bir mesajla, o plan takkadak ulusal tıpkı tasa olamaz. Kamu dünyaya rey vereceğiz 2023’te. Türkiye’nin demokrasinin beşiği olduğunu, Türkiye’deki milli iradenin ne kadar alıngan, hangi büyüklüğünde hareketli olduğunu ve hiçbir şekilde milletin karşısında hiçbir güçlükle, tek odağın duramayacağının mesajını vereceğiz.”

Türkiye’nin seçkin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı tıpkısı uygulayım bilimi hamlesiyle kutladığını vurgulayan Kasapoğlu, Togg’dan bilgiler verdi.

Türkiye’nin defans sanayiden diğer uygulayım bilimi alanlarında rastgele alanda gümbür gümbür için bitmeme ettiğini nâkil Kasapoğlu, DÜRÜST Fırka’nin bakım siyaseti olduğunu anlamsız söylemediklerini belirtti.

Nazır Kasapoğlu, mütekâmil demokrasisi, hukuk düzeni, bilimi ve sanatıyla hayatın rastgele alanında henüz güçlü ve henüz müreffeh Türkiye hedeflerine yavaş yavaş ilerlediklerini dile getirdi.

Türkiye’birlikte gençlere yönelik yapılan yatırımlardan örnekler veren Kasapoğlu, “Nereye gidersek gidelim, dört dörtlük tıpkısı spor altyapısı var. Adana’dan Ardahan’a büyüklüğünde, stadından havuzuna, havuzundan salonuna, seçme branşa seslenme eden devasa tıpkısı altyapı var. Anlamsız demiyoruz ‘spor devrimi’ diye niteleyerek. Bu devrimin sunu güzelini ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Kırklareli ve ilçelerinde yaptıkları yatırımları anlatan Kasapoğlu, Kırklareli’nin bakım siyasetlerinin öncülerinden olduğunu vurguladı.

“Artık çocuklarımız, antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri branşı öğreniyorlar”

SELIM Tümen’nin gençlik hareketi olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, gençlerin bu anlamdaki dinamizminin partilerinin sunma nazik gücü ve avantajı olduğunu dile getirdi.

Kırklareli’nde 20 bine mail gence yüzme öğrettiklerini anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“(Yüzme bilmeyen kalmasın) kampanyamız var. Tıpkısı yandan bakir havuzlar mensur etmeye çalışıyoruz, benzeri yandan beher branşta talip herkese spor eğitimleri veriyoruz. beher öğrencinin 4. sınıftan çıkışlı olduğunda kesinkes ayrımsız branşı öğrenerek mezun olmasını istiyoruz. Milli Terbiye Bakanlığımızla yürüttüğümüz çok yüce bire bir projeye bu sene başladık. Artık çocuklarımız antrenörlerimiz eşliğinde istedikleri bir branşı öğreniyorlar. Cahillik ve spor ikisi bile çok cıvıl cıvıl bir laf. Bu dinamizmin gereği kendisine ta dinç tıpkısı yönetim anlayışıyla inşallah bu gayretlerimizi büyütmeye Türkiye yüzyılını bu gayretlerle güçlendirmeye devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki Türkiye Yüzyılı’na gençler nitelik vuracak. Türkiye’nin sporcuları mühür vuracak.”

Türkiye’de, 68’den aşkın branşı sunu ruhlu şekilde desteklendiklerini aktaran Kasapoğlu, bu kapsamda beherglas branşta iddialı olduklarını söyledi.

Share: