KIRKLARELİ – DSP Umumi Başkanı Duayen, partisinin il kongresine katıldı

DSP Umumi Başkanı Önder Aksakal, “Önümüzdeki intihabat Türkiye üzere tarihi bir öneme taşıyan. Imdi geleceğimizi belirleyeceğiz.” dedi.

Duayen, partisinin İl Özel İdaresi Hava Merkezi’nde yapılan Kırklareli ülke kongresindeki konuşmasında, DSP’nin esaslı ayrımsız parti olduğunu söyledi.

Türk siyasetinde koca görevler yürüttüklerini tamlayan Ermiş, esasen ülkeyi yönetmeye hazır olduklarını kaydetti.

DSP’ye gönül vermiş, Ecevit ilkelerine kani, Atatürk’ün devrimlerini özümsemiş ve içselleştirmiş kişilerin çağrılara ağızsız kalmayacağını rapor fail Evliya, şöyle konuştu:

“Tığ Demokratik Sol Parti olarak Ecevit’ten aldığımız, ondan öğrendiğimiz firez gereği ülkemizin ve milletimizin çıkarlarını önceleyerek herhangi bir çalışmamızı yapıyoruz. Bu uğurda müteharrik herkese da doğru yapana ‘akla yatkın’, kusurlu yapana ‘falsolu’ yaptı diyerek da o ibdai yaklaşımımızı ve siyasetimizi ayakta tutuyoruz. Sosyete, onun için bize güveniyor. Sokaklarda gezerken hiçbirinizin başını öne eğdiğine inanmıyorum. Hiçbirinizin çıkmaz değiştirdiğine inanmıyorum. Çünkü hepimizin alnı doğru, kalbi saf, içtenlikle duygularla yöntem yapıyoruz, içtimai yaşamımızı sürdürüyoruz.”

DSP’nin 37 yıldır büyüklük siyasetinde ağırlığını koruduğunu dile getiren Aksakal, iktidarda oldukları dönemde birlikte kimsenin arkalarından suratsız bahis söylemediğini kaydetti.

Seçimlere birkaç bir müddet kaldığına işaret fail Ermiş, “Buradan bile partimize ve Kırklareli’ne bakım etmeyi düşünen arkadaşlarımızın birlikte bu başvurularını hazırlıklarını şimdiden yapmalarını, el başkanımız ile branş kola yürümelerini öneriyorum. Önümüzdeki intihabat Türkiye için tarihi benzeri öneme taşıyan. Imdi geleceğimizi belirleyeceğiz. Halkımızın bundan ahir yaşam döneminde insani ve adilane aynı yaşamı elde edebilmesi üzere Demokratik Sol Partiyi hep bu arada yeniden iktidara taşıyacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fiks menü ile gerçekleştirilen seçimde yer başkanlığına Bekir Doğuş seçildi.

Aksakal, henüz sonradan partisinin el başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

Share: