Kırıkkale’de 1324 kişiye ilk yardım eğitimi verildi

Kırıkkale İl Afiyet Müdürü Dr. Tasavvur Ağırtaş, 2021-2022 yılları içerisinde kentte 1324 kişiye ilk yardım eğitimi verildiğini bildirdi.

Ağırtaş, Dünya İlk Yardım Haset zımnında yaptığı yazılmış açıklamasında, hayatın seçme döneminde ve herhangi bir ortamda, ilçe ve hastalanma riskinin bulunduğunu belirtti.

Bu durumlarda müdahalede mevcut kişilerin sıhhi imdat eğitimi almış olmalarının, yaşamın sürdürülmesi, sakatlanmaların önlenmesi ve iyilik sürecinin kısaltılmasında belirleyici görkem oynayacağına dikkati çeken Ağırtaş, şunları kaydetti:

“Ülkemizde aile yahut hisse senedi süresince meydana gelen durumlar, gidiş geliş kazaları yahut natürel afetler dolayısıyla haddinden fazla sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte ya da alil kalmaktadır. Bu gibi durumlarda fenomen durumunda rastgele antlaşma bir afiyet görevlisi olamayacağı üzere olaydan etkilenen evet üstelik ortamda bulunan kişilerin yapacakları ilk yardım uygulamaları ehemmiyet taşımaktadır. Bu kapsamda, 2021-2022 yılları içerisinde 204 kişiye sıhhi imdat bilgilendirme eğitimi, 786 kişiye sertifikalı asıl ilk yardım eğitimi ve 334 kişiye ise ana sıhhi imdat güncelleme eğitimi görünmek için 1324 vatandaşımıza terbiye verilmiştir.”

Share: