Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu, Delice ilçesini müzakere etti

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Atmaca ilçesi ile kâh köylerde incelemelerde bulundu.

Tekbıyıkoğlu, kaza merkezinde Mehmet Erdem’e ait üzüm bağını gezerek, müstahsil ile sohbet etti.

Daha sonra ilçede yapımı tamamlanan TOKİ konutları ile spor tesislerinde incelemelerde bulunan Tekbıyıkoğlu, Şehremini Turgut Özdem ve yetkililerden vukuf aldı.

Tekbıyıkoğlu, ardından inşası bitmeme eden Delice Endüstri Sitesini ve Bilgisizlik Merkezini gezerek, Şehit Polis Kağan Yorulmaz Sohbet Evi’nde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.

Baraklı, Arbişli ve Çongar köylerindeki vatandaşlarla de mülaki Tekbıyıkoğlu, elan sonradan beton nöbet ve başka devam fail çalışmaları durumunda inceledi.

Tekbıyıkoğlu, ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada, köylere yapılan beton yolların birkaç sene içerisinde bozulmayacağını belirterek, 40-50 yıl kalacak köy yolları yaptıklarını söyledi.

Kırıkkale’nin köylerinde bitmeme eden beton kez çalışmalarının bölgede ve ayrıksı illerde dahi kat sayı gösterildiğini aktaran Tekbıyıkoğlu, “Vatandaşlarımız çıktı çok daha konforlu yollarda seyahat edecek. Vatandaşlarımızın beyninde olmaktan sonuç basamak mutluyum. Çap kendisine yaptığımız ve yapacağımız hizmetler şimdiden esaslı olsun.” dedi.

Vali Tekbıyıkoğlu’na, Balışeyh Kaymakamı Sançar Batuhan Kurdu, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Haluk Karahan, İl Jandarma Komutanı Albay Sulh Cücen, Delice Kültür Odası Başkanı Kesat Gökdere ve değişik yetkililer zevcelik etti.

Share: