Kilis’te “Sosyo-Kültürel Çatı ve Familya” söyleşisi

Kilis’te Sosyo-Kültürel Yapı ve Karı antetli söyleşi gerçekleştirildi.

7 Meyan Üniversitesi Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, Miftah ve Gökçe Yazın Topluluğu aracılığıyla KİTAM Şehir Kültürü Söyleşileri çerçevesinde düzenlenen “Kilis’te Sosyo-Kültürel Bina ve Sülale” başlıklı görüşme, KİTAM Müdürü Öğr. Gör. Yüce Genç’in yönlendiriciliği ve Kilis Site Konseyi Başkanı Av.Hayri Muammer Fazlıağaoğlu’nun sunumları ile gerçekleştirildi. Söyleşiye Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Cumhuriyet Altını Başsavcısı Selçuk Bozulmamış, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun üstelik katıldı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Fazlıağaoğlu, Kilis’in sosyo-kültürel geçmişini kendi karı geleneğinden ve zatî yolculuğundan örnekler sunarak içtimai yaşamdan siyasete, ticari hayattan kültürel hayata uzanan açık ayrımsız arka plan içerisinde sundu.

Kilis’in hesaplı, toplumsal, kültürel ve akademik ve gastronomik açıdan gelişimine katkılar sunan ve kent kültürünün yerleşmesi amacında geçmişten bugüne emek veren kişi ve kurumları bile anan Fazlıağaoğlu, Kilis dışında ruhlu Kilislilerin şehirle bağlarını bitmeme ettirecek çalışmalar yapılmasının önemine dahi değindi.

Soru ve cevaplarla varlıklı aynı mazruf kazanan musahabe, Rektör Karacoşkun’un Fazlıağaoğlu’na teşekkür belgesi arz etmesiyle sona erdi. – KİLİS

Share: