Kilis’te babasız çocuklara sünnet öncesi eğlencesi düzenlendi

Kilis’te yetim çocuklara sünnet öncesi eğlencesi düzenlendi

KİLİS – Kilis’te, babasız, yok yoksul 35 yavru amacıyla sünnet eğlencesi düzenlendi.

Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kızılay Idarehane Başkanlığı tarafından tevhit edilen programda yetim fakir 35 bala amacıyla sünnet öncesi coşku programı düzenlendi. Çocukların erte Kilis Izzet Hastanesinde sünnet olacakları bildirildi. Etkinliği Vali Vekili Eksiksizlik Şişman, Vali Yardımcısı Semih Doğanoğlu, İl Cingöz Başkan Yardımcısı Suat Orhan, YANLIŞSIZ Tümen Kilis İl Başkanı Mehmet Garaz Karataş, davetliler katıldı. Sünnet olacak torunlar ile aileleri çalgı aleti eşliğinde eğlendiler. Protokol üyeleri de eğlenen çocukları boydak bırakmayarak yakından ilgilendiler.

YANLIŞSIZ Öğür Kilis İl Başkanı Mehmet Murat Karataş, Sünnet olacak ayrıntılar ile etkinliğe katılan çocuklara oyuncak dürü etti.

Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kılınç, “Kızılay ile işbirliği yaparak, Kilis’te kıpırdak gariban, babasız ihtiyaç sahibi 35 çocuğumuzun sünnet organizasyonunu yaptık. Bugün dernek yapıldı yarında şifahane zarfında sünnetleri gerçekleştirilecek” dedi.

Kızılay Idarehane Başkan Adnan Erdoğan ise “Sünnet öncesi çocuklara bire bir eğlence programı düzenledik. Biraz eğlendirmeye çalıştık. Ferda hastanede sünnet olacaklar” dedi.Share: