Kilis ve Gaziantep’te ceviz büyüklüğünde mahmul yağdı, her düz parlak oldu

Kilis’te akşam saatlerinde gök gürlemesi eşliğinde kötü yağmur başladı. Çakan şimşeklerin geceyi aydınlattığı şehirde sağanak yağış arada sırada ise doluya dönüştü. Yollar mahmul yağışı dolayısıyla beyaza dönerken, araçlar reviş etmekte zorlandı. Incitici yağmur dolayısıyla bazen yolları su basarken, haddinden fazla sayıda vasıta yolda kaldı.

“GÖK DELİNDİ”

Haddinden Fazla sayıda kazaya birlikte hastalık olan koz büyüklüğündeki meşbu ve bora yağışın ürperten görüntüleri cep telefonu kameraları ile kaydedildi. gök gürültüsü ve şimşekler eşliğinde yağan bora, görenlere “Gök delindi” yorumlarına illet oldu.

GAZİANTEP’TE ÜSTELIK YOĞUN YAĞDI

Gaziantep’te üstelik analog görüntüler kaydedildi. Bardaktan boşalırcasına yağan boğanak yerini kimi vakit meşbu yağışına bıraktı. Ceviz büyüklüğündeki meşgul nedeniyle kent beyaza büründü. Mahmul ve bora nedeniyle haddinden fazla sayıda araç arıza yaparken, kayganlaşan yollarda gidiş geliş kazaları üstelik meydana geldi. Hazırlıksız yakalanan yayalar doludan saçak altlarına sığınarak karken, yağışta ıslanmaktan kurtulamadı. Mahmul dolayısıyla gidiş haindeki ve otopark halindeki haddinden fazla sayıda aracın hasar gördüğü öğrenilirken, kimileri ise araçlarının üzerini branda bezi ile örterek dolunun vereceği hasardan korumaya çalıştı.

Share: