Kılıçdaroğlu: Tığ Bilmez Miyiz Asrika’yı, Sadat’ı… Amma Uz Ünal’a Söyleyin; Bu Sözlerinin Fikir Babaları, Bizi Karşılarında Görünce İçeriye Kaçtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tığ bilmez miyiz Asrika’yı, Sadat’ı… Amma Yırtıkça Ünal’a söyleyin; bu sözlerinin fikir babaları, bizi karşılarında görünce içeriye kaçtı” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü ekip toplantısında yaptığı konuşmadan tıpkı bölümün videosunu toplumsal medya hesabında paylaştı.

Kılıçdaroğlu, “Tığ bilmez miyiz Asrika’yı, Sadat’ı… Amma Çevrimli Ünal’a söyleyin; bu sözlerinin fikir babaları, bizi karşılarında görünce içeriye kaçtı” notuyla paylaştığı videodaki açıklamasında şunları söyledi:

” YANLIŞSIZ Parti’de kol başkanvekilliği işleyen birisi, Ateş Parçası Ünal kalkıyor, ‘ Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, hep beyin setlerimizi namevcut etmiştir. Bugün konuştuğumuz Türkçe’nin akıl üretebilmesi mümkün değildir’ diye tıpkısı izah yapıyor. Bahçeli buna güya çok kızmış. Ne olacak? Koşa koşa gidecek esasen kucaklayacak. Ben bilmiyor muyum? Bu idrak hangi anlayışıdır biliyor musunuz? Bu mezhep, SADAT kafasının anlayışıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kaldıracağız, ASRİKA diye niteleyerek yeni aynı kerem kuracağız, ASRİKA devletinin başkenti İstanbul ve dili de Arabi olacak. Aynı esas. İtiraz mı ettiler, etmediler. Amma hangi peki, benim ulusçu tabanım özge tarafa kaymasın diye, ara sıra meni fişeği atayım, sonraları gidip dip kapıda baştan kucaklaşacağız. Ulusçuluk vatanseverliktir, senin diline taşlama eden ve küçümseyen tıpkı adamla senin hangi işin var ya? Bu insanlar sunma güzel cevabı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk vermiştir. Şöyle diyor, ‘Tığ nadan dediğimiz devir mektepte bilgisiz olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz teferruat, hakikati bilmektir. Yoksa ışıklı olanlardan sunma nazik cühela çıktığı üzere, tek görmek bilmeyenlerden dahi hakikati gören ana alimler çıkabilir.”

Share: