KILIÇDAROĞLU SANDIĞA GİDECEĞİZ, TÜRKİYE’Yİ YETKİN İNSANLARA TESLİM EDECEĞİZ–

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Geçenlerde kasa ati. Bütün bu arada sandığa gideceğiz. Yani efendim bugün kızdım, sandığa gitmiyorum değil. Bilcümle bu arada sandığa gideceğiz. Hep bu arada oyumuzu kullanacağız. Türkiye’yi zarfında bulunduğu çıkmazdan çekip çıkaracağız. Türkiye’yi eksiksiz insanlara teyit edeceğiz” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat’taki 2 günce ziyareti kapsamında bugün 2008 yılında özelleştirilen ve 2010’de kapatılarak yıkılan çarkıt Tokat Sigara Fabrikası’nın olduğu bölgede basın açıklaması yaptı. Tokat’ta müteharrik ayrımsız fabrikanın kapatılıp çürümeye terk edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu fabrikanın hakkını karıştırmak bana değil, Tokatlılara düşüyor. Bilcümle Tokatlılar desinler, ‘Benim bu fabrikam ne oldu?’ Bu fabrikada müteharrik binlerce herif vardı. Onların evlatları vardı. Onlar okudular, büyüdüler, düğünlerini yaptılar. Çocuklarını askere gönderdiler. Helal mülk kazandılar. Tıpkı fabrika enkaza dönüşüyorsa Türkiye ongun yöneltilmiyor demektir. İşin gerçeği budur. Bire Bir üretimevi enkaza dönüşüyor. Ama bütün bunlara karşın ben umutsuz değilim. Bu milletin ferasetine, bu milletin hoşgörüsüne güveniyorum” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’Yİ İÇİNDE BULUNDUĞU ÇIKMAZDAN KURTARACAĞIZ’

Seçimin yaklaştığını ve vatandaşların sandığa gitmeleri gerektiğini nâkil Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Seçim ati, kasa kurulacak. Birlik işçiler, darı üreticileri, şeker hastalığı pancarı üreticileri daha filhakika hangi ekiyorsa, hangi biçiyorsa, ki çalışıyorsa, kim karşı teri döküyorsa, cebin terinin karşılığını alamıyorsa demokratik yollardan ayrımsız ders vermesi lazım. Bu dersi verecek olan Tokatlılardır. Bu dersi verecek olan Karslılılardır, Erzurumlulardır. Bu dersi verecek olan fabrikası kapatılan illerdir. Bitlis’te üstelik sigara fabrikası kapatıldı. Bunu da biz biliyoruz. Ki özlük ülkesinin kalkınmasına değil dahi kentet çetelerin büyümesine yardım verdiyse bu milletin onlardan tıpkı adisyon sorması lazım. Demokratik yollardan. Bunu bekliyorum. Yakında kasa ati. Rastgele bu arada sandığa gideceğiz. Yani efendim bugün kızdım, sandığa gitmiyorum değil. Hep bu arada sandığa gideceğiz. Bilcümle beraber oyumuzu kullanacağız. Türkiye’yi içinde bulunduğu çıkmazdan çekip çıkaracağız. Türkiye’yi tam insanlara teyit edeceğiz. Üretimi destekleyen insanlara konfirmasyon edeceğiz. Karşı teri döken, insanların hakkını teyit fail insanlara doğrulama edeceğiz. O ant Türkiye’nin büyüdüğünü göreceksiniz. Geliştiğini, işsizliğin bittabi bulunmayan edildiğini göreceksiniz. Herhangi Bir evde huzurun olduğunu göreceksiniz. İşsizlerin oldukça azaldığını göreceksiniz.”

Kılıçdaroğlu açıklamasının peşi sıra kişmiri yolu ile Sivas’ın Koyulhisar ilçesine cereyan etti.

Share: