Keyif ekipleri hastaneye gidemeyen vatandaşlar üzere kilometrelerce kat katetti

Esenlik ekipleri hastaneye gidemeyen vatandaşlar üzere kilometrelerce kez katetti

Hastaneye gidemeyen köylüler yukarıdan tırnağa taharri edildi

BOLU – Bolu’nun Gerede ilçesi Samat köyünde hastaneye gidemeyen vatandaşlar amacıyla sağlık ekipleri kilometrelerce sefer katederek, köylülere afiyet hizmeti götürdü. Karye camisinde toplanan vatandaşlar yegâne biricik muayene edildi.

Bolu İl Afiyet Müdürlüğü eliyle hastalıkların er teşhisi ve hastaneye gitmekte bastırık çeken vatandaşlar için başlatılan

“Dosdoğru Hanay İçin Bizim Köyde Buluşuyoruz” projesi, ayrımlı köylerde sürdürülmeye bitmeme ediyor. Proje çerçevesinde oluşturulan cümbüşlü esenlik ekibi, köylere giderek vatandaşları keyif kontrolünden geçiriyor. Serencam olarak Gerede Samat köyüne mevrut mobilize afiyet ekibi, camide vatandaşları araştırma etti. Buğulu ve yatalak hastalar ise evlerinde arama edildi. Henüz encam seviyede araştırma ve tedavi ihtiyacı olan vatandaşlar için bile termin oluşturuldu.

“Cenabıhak sizi başımızdan muallel etmesin”

Taharri edilen Yüksek Bıyık (70), “Cenabıhak razı olsun, Cenabıhak devlete ve millete arızalanma vermesin. Sizlerin sayesinde ayakta duruyoruz. Ego sol kolumdan fizik tedaviye gideceğim. Bugün göz muayenesi birlikte oldum. Hanımım da avrat hastalıklarından tetkik oldu. Sağlıklı dizinden de ameliyat olmuştu. Tanrı razı olsun, bizlere baktılar. ‘Yarın sabahleyin gelin’ deyip bize randevu oluşturdular, yarın hastaneye gideceğiz. Cenabıhak sizi başımızdan kusurlu etmesin” dedi.

Share: