Kent merkezine mevsimin geçmiş ev yağdı

Şehir merkezine mevsimin önce eş yağdı

BAYBURT – Bayburt’ta kent merkezine mevsimin geçmiş ev yağdı. Mazi gece yarısı espaslı bitmeme eden kar yağışı sabahleyin saatlerinde kenti beyaza bürüdü. Cadde ve sokakları beyaza bürüyen kar yağışı, yeşil alanları beyazın güzelliğiyle kapladı.

İşe gezmek amacıyla evlerinden sâdır vatandaşlar, beyaz örtüyü görünce mutlu oldu. Kar yağışı, ilçeler ve kapalı köylerinde bile hareketli oldu. Hatır keyfini okul bahçesinde kartopu oynayan füru çıkardı.

Bayburt’ta uray yoluyla kışla rampasına yapılan kar ve buz hal sistemi sayesinde araçların ülkü yaşamadığı dahi görüldü.

Kar yağışı faziletli kesimlerde ise hareketli oldu. Rakımı faziletli geçit noktalardaki güzergahlarda ilişkin ekipler karla savaş çalışmasına bidayet verdi.

Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan akıbet değerlendirmelere göre, kar yağışının Bayburt’ta fasılalı zaman bitmeme edeceği belirtildi. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve tuman olayı beklendiğinden özellikle sürücüler kalkışmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin tetik ve tedbirli olması gerekmekte olduğu kaydedildi.

Share: