“Kayseri’nin denizi” Yamula Barajı’na kano ve yelkenli sporları tesisi yapılacak

Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, ” Kayseri’nin denizi” namına adlandırılan Yamula Barajı’na kano ve yelkenli sporları tesisi yapılacağını duyurdu.

Çolakbayrakdar, yaptığı yazılmış açıklamada, ilkgüz ayı meclis toplantısında rey birliğiyle alınan kararla Kuşçu Mahallesi’ne kano ve yelkenli sporları tesisi yapılacağını belirtti.

Yatırımlar sebebiyle Kuşçu’ya ayrı güzellik kattıklarını vurgulayan Çolakbayrakdar, “Yamula Barajı’na yüzer iskele ve tatil köyü projesini hayata geçirerek, Kuşçu’yu cazibe merkezi haline getirdik. Şimdi dahi kano ve yelkenli sporları ile Türkiye’nin akarsu sporları merkezi haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Rutin belediye hizmetlerinin birlikte toplumsal ve kültürel belediyecilik anlayışına yenilikler kazandırdıklarının altını çizen Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızı günün yorgunluğundan kurtarabilmek için toplumsal mekanlar yapıyoruz. Bunlardan birisi ise Kuşçu bölgesidir. Maviyle yeşilin bir arada olduğu Kuşçu’nun şehrin toplumsal yaşantısını renklendirmesini ve hobi mekanı olmasını keşfetmek için kilolu himmet gösteriyoruz. Bu çerçevede Kuşçu’da bungalov evlerle bire bir dinlence köyü kurduk. Yamula Barajı kıyısında, yerleşme alanları, 7’den 70’e gelişigüzel kesime hitap eden piknik alanları gibi ayrı ayrı sosyal mekanlar ve imkanlar oluşturduk. Vatandaşlar, burada teknede çıkma yapıp, havuzda yüzüp, daha sonraları ezgi terasında eşsiz görünüş eşliğinde kemirmek yeme imkanı bulabiliyor. Ayrıca evcil ve yabancı turistler üzere trekking yapılabilecek tutum parkurları ile şehrin stresinden uzakta keyifli bir yolculuğa ayazlık fırsatı var. Motosiklet tutkunları, bisikletseverler ve uyum balıkçıları amacıyla özel icraat yapıyoruz.”

Çolakbayrakdar, Yamula Barajı’nı Türkiye’ye bakım edecek, su sporlarının değme çeşidinin yapılacağı majör tıpkısı dalan yapacaklarını sözlerine ekledi.

Share: