Kayseri’den gücük güdük

Talas Belediyesi, 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılı öncesi okullarda belde düzenlemesi ve kovanlık çalışması başlattı.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, meslek bahçelerine yönelik yapılan çalışmada ham otların biçiminden, kurumuş yaprakların temizlenmesine, gübür kutularının yenilenmesinden bahçelerin yıkanmasına büyüklüğünde genel bir yer düzenlemesi ve arılık gerçekleştiriliyor.

2 ekip halinde 15 personelin fariza yaptığı temizlik işlemlerinde 2 arozöz, 2 süpürme ara bulucu, ancak alanlardaki otların biçilmesi üzere 2 nüsha çim biçme uzlaştırıcı ve 4 sayı gazel süpürme aracı kullanılıyor.

Kocasinan’da okullar eğitime hazırlanıyor

Kocasinan Belediyesinin “Sağlığınız bizim üzere balaban” sloganı ile başlattığı ekol bahçesi ve çevresindeki arılık çalışmaları sürüyor.

Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, kaymakamlık sınırlarında bulunan tüm okulların bahçelerini ve çevresini temizlemeye devam ettiklerini, yıpranmamış yetişek-talim yılında öğrencilere henüz sağlıklı yassı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYMEK’ten sergi

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini tay tay arabası Kayseri Mesleki Terbiye ve Kültür ATLATMAK (KAYMEK) 2021-2022 terbiye tedrisat yılında eğitmenler ve kursiyerler aracılığıyla hazırlanan umum emeği ayn nuru eserleri Kayserililerle buluşturuyor.

Erciyes Dağı’nın rakımı esin alınarak hazırlanan ve 10 Eylül’üstelik saat 14.00’te KAYMEK Ayn Nuru Tesisi’nde açılacak sergide 56 el sanatı branşında toplam 3 bin 917 nişane ziyaretçilerle buluşacak.

KAYMEK, 2021-2022 eğitim bilimi tedris yılı bir numara ve ikinci dönemi ile 2022 yaz döneminde 55’i sanatsal koyulmak üzere 121 branşta, 3 bin 839’u sanatsal kurslarda tutmak üzere toplam 12 bin 314 vatandaşın kurslara katılımını sağladı.

Afyonkarahisar Mebus Eroğlu’ndan Büyükkılıç’a görüşme

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ayrımsız paradigma musahabe kapsamında kente gelen Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nu ağırladı.

DOĞRU Öğür Kayseri Saylav İsmail Tamer’in de eşlik ettiği ziyarette konuşan Büyükkılıç, Eroğlu’nu kentte görmekten mutluluk duyduğunu rapor etti.

Eroğlu ise Büyükkılıç’ın Kayseri’ye balaban hizmetler yaptığını belirterek kutlama etti.

Share: