Kayseri’de ulaşım ve kırtasiye yardımı başvuruları 12 Eylül’de başlayacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, gerekseme sahibi beş, ortaokul ve lise öğrencilerinin yararlanacağı muvasala ve kırtasiye yardımı için başvuruların 12 Ilkgüz Pazartesi alınmaya başlayacağını duyurdu.

Büyükkılıç, yaptığı mukayyet açıklamada, ihtiyaç sahibi öğrencilerin erişim ve kırtasiye giderlerinin belediye marifetiyle karşılanacağı uygulamanın gönül belediyeciliğinin arz adamakıllı örnekleri birisi olduğunu belirtti.

Kayserililere bakım yolunda tükenmez ayrımsız azimle çalıştıklarını anlatan Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı:

“Bizler gitmek amacıyla varız ve kadim kentin hizmetkarıyız. Bu doğrultuda öğrencilerimizin yanı sıra saha almaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin muvasala ücretlerini karşılayacağımız uygulamamızın taleplerini almaya başlıyoruz. Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde durma fail, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’na tutkun ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim cesamet okullarında öğrenim gören, okullarına dolgun ulaşım araçlarıyla erişim sağlayıcı gerekseme sahibi ailelerin çocuklarının, yetişek talim dönemi boyunca kullandıkları şişman erişim öğrenci kartlarına ahenktar olarak ulaşım yardımı sağlayacağız.”

Share: