Kayseri’de “hipnotizma davası” ile ilişik 3 avukatın FETÖ üyeliğinden yargılanmasına devam edildi

Kayseri’de zor hakim albay Ahmet Zeki Üçok’un, “hipnotizma yöntemini kullanıp eziyet yapmakla” suçlandığı ve aklanma ettiği “hipnotizma davası” ile ilişkin, haklarında Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) örgen oldukları gerekçesiyle sevgili açılan 3 avukatın yargılanmasına devam edildi.

2. Vahim Ukubet Mahkemesinde tanıdık duruşmada, vakfedilmiş maznun M.Ö, tutuklanmadan sanıklar V.Ö. ve O.Y. ile avukatları amade bulundu.

Tutuklu sanık M.Ö. savunmasında, sorun dosyasındaki suç unsurlarının soyut ifadelerden oluştuğunu istikbal sürerek beraatini istedi.

O.Y. ise davaya konu soruşturmanın hiçbir aşamasında fariza almadığını savundu.

Ahmet Anlaklı Üçok’un ifadelerinin soyut beyanlardan doğacak gitmediğini savunan V.Ö. ise “Ahmet Zeki Üçok’un dilekçesinde ismim bizzat geçmiyor da. Ona rağmen bu davada yargılanıyorum.” dedi.

Tutuklu maznun M.Ö’nün tahliyesine değişmeyen veren duruşma heyeti, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Olay

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Cebin İşlenen ve Birleştirme Taksirat Bürosu koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesince FETÖ’ye yönelik yürütülen sormaca kapsamında, 30 Mart 2022’de, kamuoyunda “hipnotizma davası” namına bildik davaya ilişkin 3 avukat gözaltına alınmış, avukatlardan M.Ö. tutuklanmış, V.Ö. “sülale hapsi”, O.Y. ise adli kontrol neredeyse başıboş bırakılmıştı.

Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca, 3 avukat üzerine FETÖ’ye uzuv oldukları gerekçesiyle 7 sene 6’şar aydan 15’er yıla kadar hapishane istemiyle sorun açılmıştı.

Share: