Kayseri’de e-tecim ve e-ihracat konferansı gerçekleştirildi

Kayseri’de arsıulusal e-tecim ve e-dış satım platformu WORLDEF vasıtasıyla “E-Tecim ve E- İhracat Konferansı” düzenlendi.

Türkiye İş Bankası’nın katkısıyla Kayseri Tecim Odasında düzenlenen programa, haddinden fazla sayıda girişimci katıldı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, programda yaptığı konuşmada, mütebeddil ve dönüşen ayrımsız dünyada yatırımcılar adına e-ticaret pazarından nasip kabul etmek istediklerini söyledi.

Değişen dünyada şirketlerin hareket yapabilme kabiliyetlerini ve nerede konumlanacağını bereketli hesaplaması gerektiğini anlatan Gülsoy, dijitalleşmenin çok mehabetli olduğunu vurguladı.

Dijital dünyada kurumsallaşma ve markalaşmanın önemine değinen Gülsoy, “Gelişigüzel şeyin internet olduğu dünyada yaşıyoruz. Yani internet imdi hayatımızda, evimizde, avucumuzun içerisinde.” dedi.

E-ticarette bireşimli zeka ve 5G’nin konuşulduğunu nâkil Gülsoy, bu yüzden dijital platformda olunması gerektiğini kaydetti.

WORLDEF Etkinlikler Direktörü Serkan Çakırdoğan ise Kayseri’nin İç Anadolu’nun sunma balaban üç kentinden biri ve endüstri merkezi olduğunu belirtti.

Etkinliğin Kayseri’de 2 devir süreceğini dile getiren Şarap, “E-tecim elhak asıl cereyan ticaret haline mevrut durumda. Benzeri taraftan üstelik umumi ticaretteki payını seçkin sabık çağ artırıyor. Pandemiyle çokça korkulu tıpkısı ivme kat etmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Elektronik Tecim Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nüket Dokuz dahi Türkiye’de kaliteli istihsal yapan, kapasitesi olan, say veren insanları e-ticarete hazırlamak, e-ihracata yönlendirmek istediklerini söyledi.

Program, alanında başarı sağlayıcı müşareket yöneticilerinin sunumuyla bitmeme etti.Share: