Kayseri’de 12. Ulu Dağı Ön Paraşütü Ara Şampiyonası başladı

Kayseri‘nin Talas ilçesinde 12. Şanlı Dağı Sükûnet Paraşütü Duruluk Şampiyonası heyecanı yaşanıyor.

İlçenin güneyinde kayran kayran 2 bin rakımlı Yüksek Dağı’nda gerçekleştirilen yarışlarda, sporculara verilen brifingin arkası sıra sınama uçuşları yapıldı.

Organizasyonun beceri danışmanı Selek Sayır, matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sayır, 10 yıldır bu yarışları düzenlediklerini belirtti.

Talas Belediyesinin yarışlara iri yardım sunduğunu belirten Sayır, “Biz Türkiye’nin bir nice durumunda kodifikasyon yapıyoruz amma hem imkan hem dahi rahatlık yönünden yer gür vadi burası. Pandemi dolayısıyla konkur fethetmek yalın kat değil ama avlu bir şekilde bitmeme edecek. Pandemi ile yaşamayı öğrenmemiz geçişsiz.” dedi.

Sayır, yarışmanın, Türkiye Albeni Sporları Federasyonu aracılığıyla onaylı olduğuna vurgulayarak, “Burada yarışlar 5 periyot sürecek. Türkiye liginin da bir numara ayağını oluşturuyor. Yarışmaların ayrıksı etapları Aksaray ve Tokat’ta yapılıyor. Bu üç yarışta yer dolgunca puanı alan sporcular milli takıma seçilecekler. Yarışlar böylelikle pilotlar arsıulusal sıralamada kendilerine kayran bulabilecek.” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Rusya, İran ve Avustralya 80 sporcunun katıldığı yarışlar, 29 Ağustos’ta serencam bulacak.

Share: