Kayseri domestik haberleri: Tomarza’da muhtarlarla mülaki Büyükkılıç: “Hizmetten hizmete koşuyoruz”

Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza’üstelik mahalle muhtarları ile ayrımsız araya gelerek müracaat toplantısı yaptı. Toplantıda mütekellim Başkan Büyükkılıç, “Cenabihak’a şükürler olsun hizmetten hizmete koşuyoruz. Mahallelerimizin eksiklerini gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin zirai üretiminde büyük kayran tutan Tomarza ilçesinin mahalle muhtarları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, Komutan Büyükkılıç’ın birlikte Kayseri SELIM Parti Mebus İsmail Emrah Karayel, Tomarza Şehremini Davut Mecnunca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, ofis eller ve KASKİ, KCETAŞ kabilinden altyapı kuruluşlarının yetkilileri ile mahalle muhtarları katıldı.

“CENABIHAK, MAHALLELERİMİZ İÇİN SUNTURLU HİZMETLER YAPMAYI NASİP EYLESİN”

Büyükşehir Belediyesi Tomarza Kadın ve Bilgisizlik Merkezi’nde muhtarlar ile müracaat toplantısında buluşan Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, “Cenab-ı Cenabihak, inşallah mahallelerimiz amacıyla, ilçemiz amacıyla domuzuna kararlar alıp sunturlu hizmetler yapmayı nasip eylesin diyerek yakarış ve temennilerde bulunuyorum” diye, şunları kaydetti:

“Malumunuz elan geçmiş toplantılarda sizlerin taleplerini değerlendirip gündeme alıp, aynı kısmının yapılıyor olması, tıpkısı kısmının projelendirilip programlandırılıp henüz sonraki süreçte hayata geçirilecek olması, hangi noktadayız bağlamında sizlerin hem görüşlerini, tavsiyelerini almak hem birlikte yaptığımız çalışmaları istimara için benzeri araya mevrut bulunuyoruz. Özge ilçelerimizle da yaptığımız şekilde karşı karşıya, enfrastrüktür kuruluşlarımızla sizleri ayrımsız araya lütfetmek suretiyle benzeri arada bulunmuş oluyoruz. Tanri’a şükürler olsun hizmetten hizmete koşuyoruz.”

“BİZLERİ TEMSİL EDEN DOSTLARIMIZSINIZ”

Muhtarların, kırsalda temsilcileri ve kendilerine alay gelmemesi amacıyla çırpınan dostlar olduğunu vurgulayan Başbuğ Büyükkılıç, “Tabi ki yapılan icraat olunca takdir edersiniz yenileri istenir. O açıdan tığ herhangi bir birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlık müessesesine ve sizlere verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Bizler da onun misil arkadaşı, sorun arkadaşı yerine bittabi sizlerin mahallerimizde bizleri baziçe fail ve bizlere kortej gelmemesi için çırpınan dostlar olduğunuzun de farkındayız. O açıdan şükran duyuyor, teşekkür ediyoruz. Tavsiyenize her zaman açığız. Amacımız sizlerin birebir taleplerini iletmesidir” diyerek konuştu.

Başkan Büyükkılıç, muhtarlara, “Hatasıyla sevabıyla, eksiğiyle olağandan tığ benzeri aileyiz. Biz sizi hakeza görüyoruz. Bundan tek ahit şüpheniz olmasın” diye seslenme ederek şöyle konuştu:

“Çok şükür Tomarza’mız bereketli tıpkı noktaya akilane gidiyor. Tabii gelişmekte olan bire bir ilçemiz. Genişlik önemlisi birliğimiz, beraberliğimiz bunun farkındayız. amma velakin lazım belediyeler namına bizlerin hizmeti, gerekse Ankara boyutunda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümetimizin hizmetleri ile ilgilendiren üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde var olduğumuzu buradan paylaşmak istiyorum. Hatasıyla sevabıyla, eksiğiyle olağandan tığ tıpkı aileyiz. Biz sizi hakeza görüyoruz. Bundan hiçbir zaman şüpheniz olmasın. İnşallah bizler dahi bu ailenin birer ferdi yerine sizlere müstahak oluruz.”

“BÜTÇESİ BÜTÇEMİZ, İMKANLARIMIZ İMKANLARI”

Toplantı böylecene Büyükkılıç, müstelzim gereç, eleman desteğini, ne gerekiyorsa Tomarza’ya yapmaya amade olduklarını dile getirerek, “Bütçesi bütçemiz, bütçemiz bütçesi, imkanlarımız imkanları. Tek devir ayrı bir şehremaneti olarak görmüyoruz. Şurası birlikte ferah ferah, çok şükür dirlik içerisinde tabir ediyorum, abileri yerine 16 ilçe şehremaneti başkanımızı bağrımıza basıyor, seçme birine bakım etmeye, değme birinin gönlünde düz etmeye, bizlere Cenab-ı Tanri felek etmiş, böyle hizmet ortamını, bizler da ona layık olmaya ilgi gösteriyoruz. Herhangi Bir zaman gene söylediğimiz kamer kader Türk bayrağımızın altında Cenabihak birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. İnşallah vatanımızı fark etmek isteyenlere punt vermesin” dedi ve çalışmaları gerçekleştiren gurur ve kuruluşlara teşekkürname etti.

MİLLETVEKİLİ KARAYEL: “MEMDUH BAŞKANIMIZIN KIYMETİNİ BİLİN”

SELIM Öğür Saylav İsmail Emrah Karayel ise Başbuğ Büyükkılıç’ın kentin rustik alanlarına yapılacak hizmetleri için ekibine ‘Muhtarlarımızın istedikleri şeyleri kesin yapın. İlçelerimizde istenen şeyleri banko yapın’ talimatı verdiğini dile getirerek, “Memduh Başkanımızın kıymetini bilin” dedi. Karayel, şöyle bitmeme etti:

“Toplantımızın başında özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç beyefendiye üste teşekkür gitmek istiyorum. Hem kendisi bu toplantıları muhtarlarımızla kombinasyon etti ve eşlik etti hem da ekibinin tamamını buraya getirdi. Elan geçmiş toplantılarda olduğu üzere bu toplantının dahi verimli geçeceği mahsus. Bilcümle ilçelerde olduğu kadar Tomarza’mızda üstelik çok güzelce etkinlikler ve faaliyetler oluyor. İlçe şehremaneti başkanımıza de teşekkürname ediyoruz. Şurası söylemem gerekir ki, Büyükşehir Belediyesi olmadan ilçelerde bazı hizmetlerin yapılabilmesi gibi değil. Dolayısıyla bizim burada bilcümle alay malay sergilediğimiz kontak ve kardeşlik son basamak kıymetli. Muhtarlarla yapılan birçok toplantıya katıldım. Öncesini birlikte ve sonrasını birlikte biliyorum. Memduh Başkanımızın ekibine talimatı var. Muhtarlarımızın istedikleri şeyleri katiyetle yapın diye niteleyerek. İlçelerimizde maksut şeyleri nasıl yapın. Yapılamayan ve gecikenlerde bile mutlaka tıpkısı planlama ihtiyacı var. Tehlikesiz olun ve Memduh Başkanımızın kıymetini bilin.”

“SİZLERİN SAYESİNDE BİZLER BILE MAHALLERİMİZDE ADAMAKILLI HİZMETLER YAPIYORUZ”

Tomarza Belediye Başkanı Davut Atmaca dahi Komutan Büyükkılıç’a ilçelerde yaptığı hizmetlerden hava teşekkürname ederek, “Sizlerin yardımıyla bizler birlikte mahallerimizde iyicene hizmetler yapıyoruz” dedi.

54 mahallede değişik işler yaptıklarını belirten Atmaca, “4’üncü yıla girerken ilçemize mahmul yoğun bakım ediyoruz. 54 mahallemizde değişik temas mahallemizde ayrımsız hareket yapıyoruz. Sizlerin desteği ile üstelik 31 Mart’ta seçme mahalleye vermiş olduğumuz sözlerin yüzde 90’ınını hesabına getirdik. Bu vesileyle değme antlaşma desteğinizi veriyorsunuz ve vermeye bitmeme ediyorsunuz. Sizlerin yardımıyla bizler bile mahallerimizde adamakilli hizmetler yapıyoruz. Şimdiye kadar verdiğiniz destekten çevre sizlerin gözetiminde kat başkanlarıma, genel sekreter yardımcılarına, değişik tıpkısı kere daha teşekkür ediyorum. Yapacağınız çalışmaların şimdiden kandırıcı olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin konuşma edildiği toplantıda mahalle muhtarları yegâne bir tane dinlenirken, istek ve istekleri dahi mukayyet olarak grado makbuz. – KAYSERİ

Share: