Kavuşum 150 metre altında Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Yerin 150 metre altında Cumhuriyet Bayramı coşkusu

ÇANKIRI – Çankırı’bile, Cumhuriyet Altını Bayramı Resepsiyon kentteki turizm çalışmalarına farkındalık monte etmek amacı ile akil baliğ 150 metre altında mevcut ve Hititler döneminden beri sodyum klorür elde edilen Düz Altı Tuz Şehri’nde gerçekleştirildi.

Çankırı Valiliği tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü dolayısıyla Çankırı Yer Şeş Tuz Şehri’nde “Cumhuriyet Altını Bayramı Kabul Resmi” düzenlendi. Yerin 150 metre altında, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz’ın karı sahipliğinde gerçekleştirilen kabul törenine çokça sayıda davetli katıldı. Kamu görevlilerinden sivil sosyete temsilcilerine, martir aileleri ile gazilerden sportmen gençlere, askeri erkandan vatandaşlara, muhtarlardan öğrencilere, esnaflardan hareket insanlarına kadar toplumun çok geniş kesimleri törende oyun edildi. Cumhuriyetin 99. yıl sevinci ve coşkusunun dal düzeyde yaşandığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim üyeleri ve Çankırı TOBB Olgun Lisesi öğrencisi yoluyla misafirlere saz dinletisi sunuldu.

Alışılagelmiş mekanların dışında değişik aynı konseptle gerçekleştirilen törene katılan davetliler, Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliğin kendileri amacıyla unutulmaz aynı ajanda olduğunu belirtti. Törene katılanları mağara girişinde yegâne karşılayan ve birlik masaları gezerek davetlilerle sohbet fail Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, bu hususi günü ölmezleştirmek hesabına misafirlerle fotoğraf çektirdi.

“Bura şehrimizin arz majör turistik değeri”

Törende mütekellim Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, değişik tıpkısı ortamda Cumhuriyet resepsiyonunu düzenledikleri amacıyla ateşin olduklarını belirterek, “Cumhuriyet resepsiyonunu Çankırımızın en mehabetli turizm değeri olan Vadi Altı Sodyum Klorür Şehrinde beğenmek istedik. Burası şehrimizin yer majör turistik değeri. Hakeza manalı tıpkı günde burada bulunmaktan hem ben hem üstelik misafirlerimiz kıvançlı. Düz Altı Tuz Şehrimizin tanıtımına katkıda bulunup, bu mekanı böyle etkinliklerle elan ongun ayrımsız şekilde değerlendirelim istedik. Misafirlerimiz oluşan atmosferden mutlu. Az Buçuk tedbir sürecinde tereddütlerimiz oldu ama arkadaşlarımızın gayretleri oluşan ortamdan çokça memnunuz. Resepsiyon üzere şehirdeki genişlik makul yeri seçtiğimizi düşünüyoruz. Milletimiz amacıyla çokça yüce aynı dönem. Bura bile şehrimiz üzere çok heybetli ayrımsız düz. İkisini buluşturmuş olduk” dedi.

Share: