Karsız kış yarıyıl tatili tercihlerini üstelik değiştirdi

Karsız şita yarıyıl tatili tercihlerini bile değiştirdi

KÜTAHYA – Kütahya’nın termal bölgesi Ilıca’birlikte sömestri tatili yoğunluğu yaşanıyor. Bölgenin flaş işletmelerinden Harlek Termal Otel’dahi doluluk oranının yüzdelik yüz oranında gerçekleştiğini belirtildi.

Otel Müdürü Açık Deniz Umur, yaptığı açıklamada, Türkiye’de albeni sıcaklıklarının zaman normallerinin üzerinde seyretmesi ve beklenen kar yağışının üstelik gerçekleşmemesinden kontekst, vatandaşların yarıyıl tatili tercihlerini termal otellere kaydırdığını ifade etti.

Umur, “Özellikle Kütahya ve Afyonkarahisar kabilinden iller hem termal tesislerin merkezi oldu. Bu aktarılma iki ilimize kısık bir rezervasyon akışı oluyor. Mevsimlerin yağışsız gitmesine üzüyoruz. Karsız sabık şita mevsimi tatil tercihlerini de değiştirdi. Bibi bire bir çok ski merkezinde yeterli aşama da kar yok. Durum hakeza olunca vatandaşlar üstelik tatil tercihlerini termal kaplıcalardan yana kullanıyor. Otelimizde sömestir tatili boyuncu doluluk oranımız yüz yüz” dedi.

Müdür Engin Umur, tesislerindeki termal suların böbrek taşlarından deri hastalıklarına, sedef hastalığı hastalığından kireçlenmeye büyüklüğünde birçok değişik sağlık sorununda müspet etkiler gösterdiği belirtti.

Share: