Karı Boks Milli Takımı’na seçilen Tavır Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı sporcusu Davranım Yenilmez (28), Karadağ’da 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan değerli madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği başarıyla milli topluluk kadrosuna girdi.

Ay-bulutsuz formayla çıkacağı önce uluslararası müsabaka olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Davranış Yenilmez, antrenörü Baykan Aslan eşliğinde günde çift egzersiz yaparak yavaş depoluyor.

Yenilmez, 25 Eylül-9 Ilk Teşrin tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’bile gerçekleştirilecek eş kampa üstelik katılacak.

“Şampiyon yerine andırmak istiyorum”

Eda Yenilmez, AA muhabirine, bati tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu anı haddinden fazla beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım çok koruyucu oldu. sürekli alıştırma yaptık. Kip süreçlerden geçtik. Elbette ki bir tane hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun için çokça çalıştım ve yapacağımı da düşünüyorum. İnşallah seçme molekül gür giderse böke adına görünmek istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Milli mızıka antrenörleri ile bando antrenörü Baykan Aslan’a çok öz medyun olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli bando antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için hususi olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Arslan hocama birlikte çokça teşekkür ediyorum. İkimizin da sunma haddinden fazla istediği şeye inşallah bu sene kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı fehmetmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın peşi sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı aynı takımız”

Milli topluluk antrenörü Baykan Aslan, Muamele Yenilmez’in bu yıl kamer-belirtik formayı giymeye türe kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi hile edeceğini nâkil Arslan, “Bu şampiyonaya haddinden fazla gani hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı birlikte sonuç mertebe dolgunca. Dünya şampiyonu reşit bire bir takımın fertleriyiz. Bu dahi bizi gururlandırıyor. İddialı bir takımız, acun şampiyonu adına Karadağ’a gidiyoruz. Fiil’nın birlikte orada Avrupa şampiyonu olacağına içten inanıyorum. Orada alay malay ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.

Share: