Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kıç yarışları, Cıvıl Cıvıl’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu marifetiyle Fatsa Off-Road Spor Kulübünün aile sahipliğinde Evkaf Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 kadro uğraş etti.

Kargaşa Valiliği, Kargaşa Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç değişik etapta müthiş yarıştı.

Bazı sürücülerin baskı anlar yaşadığı parkurda, arızalanan araçlar birlikte hisse senedi makinesiyle kayran dışına çekildi.

Vatandaşların bandaj gösterdiği etkinliği, Kargaşa Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler bile takip etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların haddinden fazla sunturlu geçtiğini ve seyircilerin bile esenlik aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini yüksek bire bir spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini faziletli olduğu üzere kendimizi kimi zaman kontrol edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var amma gayet dörtköşe. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletli olduğunu vurgulayarak, “Havaların de domuzuna olması dolayısıyla birçok el ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların da seyircileri var. O nedenle gayet fena hâlde ve ateşli güzeşte yarışı seyircilerimizin afiyetle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 konkur aracımız, 48 sporcumuz var. 15 devlet ve ilçeden katılım var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Iyice ve coşkulu aynı konkur yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: