Karaca yollarında boyut

Kara yollarının imal, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kısık gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, Ankara Belde Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 14-18. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Konya istikameti ile Çankaya Kavşağı’nın Konya katılma kolu trafiğe kapatılarak muvasala diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören angajman yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple angajman yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Beyşehir- Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma bölünmüş yolun aynı bölümünden iki yönlü izin veriliyor.

Kangal-Alacahan- Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı yapım çalışması sebebiyle bugün 13.00-15.00 saatlerinde öğün aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla muvasala kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nde bakım, tamir ve saflık çalışmaları dolayısıyla saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte muvasala bir tane şeritten gerçekleştirilecek.

Lapseki-Çanakkale- Ezine yolunun 2-3. kilometrelerinde seviyeli kenar çalışmaları cihetiyle gaga kolları trafiğe kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergahlara yönlendirilecek.

Malatya-Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları zımnında erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun (Borçka-Artvin kesimi) 47-65. kilometrelerindeki 11 tünelde saffet çalışması zımnında zaman saat 18.00’e kadar muvasala biricik şeritten kontrollü sürdürülecek.

Share: