Karabük’ten gücük gücük

Karabük Valisi Fuat Gürel, 2023 yılı çekicilik denetimleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Gürel, İl Müdürü Coşkun Yiğitlik’den güzeşte yıl yapılan icraat karşı bilgilendirme aldı.

Personeli hakkında bilgiler aktaran Cesaret, Karabük Üniversitesi öğrenci sayısının 48 bin olduğunu, Format ilçe nüfusuna göre öğrenci sayısı oranlandığında yüzde 35 ile Türkiye’bile birinci mülk konumunda olduklarını söyledi.

Spor çalışmaları, kulüpler ve tesisler hakkında bilgiler veren Hamaset, “54 milli sporcumuz bugüne büyüklüğünde ilimiz yerine yarışmalara katılma sağlamıştır. 2022 yılında 11 bin yavru ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı seçmek ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda gezmek üzere tesislerimizi çalıştırdık ve çalıştırmaya bitmeme ediyoruz. Kartlı sporcu sayımız bütün 18 bin 634’e yükselmiştir.” diyerek konuştu.

Çekinmezlik, sabık sene kentte 19 takım müsabakası, 8 Türkiye Şampiyonası yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“KYK yurtlarımızda 4 bin 985 ayvaz, 6 bin 553 kız girmek için bütün 11 bin 538 akak kapasitemiz mevcuttur. Yurtlarımızda 1199 koca ve 727 kız oluşmak amacıyla bütün 1926 öğrencimiz için yersiz akak kapasitemiz bulunmaktadır. 2022 yılı başı itibarıyla Karabük’te yükseköğrenim gören 7 bin 588 öğrenciye burs, 19 bin 839 öğrenciye öğrenim kredisi olmak amacıyla hep 27 bin 427 öğrenciye burs/tahsil kredisi vermekteyiz. Bilgisizlik merkezlerimizde 6 bin 778 koca, 7 bin 56 kız koyulmak üzere 13 bin 834 üyemiz bulunmaktadır.”

“Cemre’lerle alay malay Kasaba Bilcümle DOĞRU’lımda” tablosu teslim edildi

DÜRÜST Tümen Genel Gestalt Mekân, Kentçilik ve Hars Başkanlığı güre ve belde gönüllüleri marifetiyle “Cemre’lerle alay malay Çevre Hep SELIM’lımda” temasıyla hazırlanan levha, AK Tümen Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz’e verildi.

Parti binasında planlı törenle tabloyu kayran Altınöz, şu ifadeleri kullandı:

“Bizler de benzeri bu tabloda olduğu kadar doğanın elden aynı parçasıyız, onu tam değerleriyle müzaheret etmek ve yaşatmakla sorumluyuz. 81 ilimizi künde fail ve 81 parçadan oluşan ve ülkemizin topluluk olduğu değerleri tasvir fail kılık tablosunun benzeri bölümünü takdim fail Kasaba, Şehircilik ve Hars’den Mesul İl Başbuğ Yardımcım Begüm Cefakar Karakaya, Belde, Şehircilik ve Kültür’den Mesul İl Karı Kolları Komutan Yardımcımız Naile Kelleci ve Toplumsal Politikalar’dan mesul İl Toyluk Kolları Başkan Yardımcımız Serranur Özdemir’e teşekkürname ederim.”

Safranbolu’da turizmin canlanması için düzentileme yürütülüyor

Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, ilçede turizmin canlanması üzere yoğun ceht harcadıklarını bildirdi.

İzmir’birlikte TÜRSAB İzmir Bölge Oyun Müesses Başkanı Iftihar Meriç ve turizm acenteleri temsilcileriyle buluşan Köse, güruh sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“İzmir’bile az çok artağan güzeşte derinti yaptık. Amacımız, konaklama zaman sayısını artırmak. Acenteler bize alelhusus trenli rotadan, yani Yenice’den Safranbolu’ya yapılacak olan geziden berenarı etkilendiklerini söylediler. Yapılacak olan info ile da bu projeyi tasdik etmiş olacağız. İlçede turizmin canlanması amacıyla dokunaklı ceht harcıyoruz.”

Toplantıda, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder birlikte düz aldı.

Safranbolu’ya üniversite kurulması talebi

Karabük Yükseköğretim Darülfünun ve Turizmi Ihya Derneği (KARÜNDER) Başkanı Erkan Börekçi, Safranbolu’ya Nutuk ve Içtimai Ulum Üniversitesi kurulması gerektiğini bildirdi.

Börekçi, yazılmış açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Safranbolu’ya Görüşme ve Içtimai Ulum Üniversitesi kurulması gerekiyor. KARÜNDER adına Karabük Üniversitesi teşekkül aşamasında elbet taşın altına elimizi korkmadan koyduysak, Safranbolu Musahabe ve Toplumsal Bilimler Üniversitesinin kurulma çalışmalarında de tıpkı fedakarlık ve özveriyle tekrar elimizi, hiçbir denk beklemeksizin taşın altına koyma sorumluluğundan kendimizi çekmeyeceğimiz sözünü veriyoruz.”

İYİ Öğür İl Bakanı Recep Yılmaz, mazbatasını aldı

Karabük Adliyesi İl Intihap Kurulundan mazbatasını düz Yılmayan, parti binasına geçerek görevi eski İl Başkanı Mualla Bunaltıcı Aygün’den devraldı.

Share: