Karabük’ten gelişmemiş kısa

Tabiat Siper ve Milli Parklar Karabük Idarehane Müdürlüğü marifetiyle planlı Çıkmaz Hayvanları ile ait toplantı Ilbay Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikte yapılan toplantıda, hayvanların sahiplendirilmesi, bakımı ve korunması, iyesiz ve güçten sakıt hayvanların korunması, 5199 basit Hayvanları Siper Kanunu ve yasa kapsamında belediyelerin fariza ve sorumlulukları, hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliği, pisik, köpek ve gelinciklere pasaport ve mikroçip zorunluluğu, coşkunluk sunma eden hayvanat ile ilişik 5199 sayılı yasa çerçevesinde yapılacak gelişim ve işler görüşüldü.

Toplantıda, konuya ilişkin yerli yönetimler tarafından alınacak tedbirler da değerlendirildi.

Ilbay Fuat Gürel’den Eskipazar ziyareti

Ziyaret ve incelemelerde olmak üzere Eskipazar ilçesine revan Vali Fuat Gürel, Eskipazar Kaymakamı Furkan Cesur’u ziyaret etti.

Kaymakam Bıçkın, Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, İl Umumi Meclis Üyesi Sunay Yan ve kaymakamlık çalım müdürleri marifetiyle karşılanan Ilbay Gürel, ilçenin umumi durumu ile ilçede sürdürülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Ilbay Gürel, henüz. bilahare hayırseverler aracılığıyla alınarak Eskipazar Kaymakamlığına bağışlanan kışlık montgomer ve bottan oluşan malzemeleri bırakmak amacıyla Eskipazar 60. Sene Vali Nafiz Kayalı İlkokulu’nda planlı programa katıldı.

Sınıfları dahi görüşme fail Ilbay Gürel, öğrencilerle tıpkısı müddet kardeşçe ederek iyilikçi marifetiyle gönderilen kıyafetleri konfirmasyon etti.

Share: