Karabük’te bölgesel hakem semineri yapıldı

Form Hakem Kurulu (MHK) 2022-2023 Ayak Topu Sezonu 3. Havza Devir Arası Semineri ve Atletik Test Karabük’te başladı.

Semineri Hat Hakem Kurulu Başkan Vekili Amaç Ilgaz, MHK Ulusal Pedagog Çarkıt Süper Lig Hakemi Çokluk Papila verdi.

Yenişehir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere 6 ayrımlı İl’den 43 hakem ve 23 rasatçı katıldı.

Millî terbiyeci Toplama Papila Karabük, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Bolu İl Hakem Yerleşmiş başkanları, klasman gözlemcileri ve tasnif hakemlerine eğitim bilimi verdi.

Kürsüde konuşan Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Çekinmezlik; Karabük’ün ve bölgenin hakem camiasının gelişimi üzere bütün imkanları değerlendirerek yer iyi şekilde bakım etmeye çalıştıklarını belirterek, “İlimizde gerçekleşen bu mefret organizasyonda ilimizi güzelce ve başarılı şekilde piyes etmekten mutluluk duyduk. Liglerin ikinci devresinde hakemlerimize, gözlemcilerimize ve sporun hep paydaşlarına yalabık olmasını, kazadan beladan ırak muvaffakiyetli tıpkısı şekilde geçmesini dilerim” diyerek konuştu

Konuşmalar Tarz Yargıcı Müesses Başbuğ Vekili Hedef Ilgaz, ve Karabük İl Hakem Yerleşmiş Başkanı Ferdi Aldanmaz’un hakemlere başarılar dilemesi ile sona erdi.

Seminere; Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Ateşin Cesaret, MHK Başkan Vekili Hedef Ilgaz, MHK Ulusal Pedagog Çarkıt Süper Öbek Hakemi Toplama Papila, Futbol İl Temsilcisi İbrahim Harmanbaşı, İl Yargıcı Oturmuş Başkanı Ferdi Aldanmaz ve Hakemler ve Gözlemciler katıldı.

Seminerin öğleden sonraki bölümü Onur Futbol Sahasında Atletik Test ile sona erecek. – KARABÜK

Share: