Kara yollarında kapsam

Karaca yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde aheste gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası rastgele aktarılma 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sıhhatli abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim özge şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu memleket sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım özge istikametten iki cepheli devam ediyor.

Bozkır-Yarayan yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki yıkılma zımnında erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane il sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane belde yolu) 13 tünelde yapılacak canlılık, elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması cihetiyle 30 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde muvasala tek şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine özen etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde gaga ve yaya kaldırımı çalışması zımnında ulaşım mukassem yolun benzeri bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü uç imal çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında erişim bölünmüş yolun aynı bölümünden iki yönlü devam ediyor.

Share: