Kanosuyla ayrımsız prensip imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

– Kanosuyla bire bir prensip imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinden 6 kamer önceki bidayet düzlük kano sporcusu Şenol Özdemir, bir öge imza atarak kanosuyla dört denizi kürek çekerek geçti. Özdemir, Alanya’da karanfillerle karşılandı.

İstanbul’dahi hayat dolu ve katmerli sporuyla ilgilenen kanocu Şenol Özdemir(45), 14 Mayıs 2022 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinden kanosuyla Hatay’a müracaat etmek üzere bidayet aldı.

Bir geçmiş gerçekleştirmek talip Özdemir, kürek çekerek Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e ulaşıp, kız çocuklarının eğitimi için farkındalık yaratmayı amaçladı.

Yolculuğu 6 ay süren deniz durumuna bakarak 75 dolaşma denizde kala bildiğini anlatım eden Özdemir “Şiddetli sporla ilgileniyorum ve Koruncuk Vakfı için tıpkı hediye kampanyası başlattık. Ayrıca Türkiye’de aynı ilki gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dört denizi tek seferde geçmek. Dünyada ve Türkiye’de yapılmayan ayrımsız şeyi yapmaya gayret ediyorum. Kano gezgini yerine üstelik beni görebilirsiniz. Kestirmece 6 maaş bire bir zamanda Alanya’ya geldim. 4 bin 800 kilometrelik gezi yapacağım. Denizde kano ile seyahat yapmaya deniz seçkin antlaşma izin etmiyor. Fırtınalarda bekleyerek Alanya’ya ulaşmak 6 ay sürdü. Bunun 75 haset ancak seyahat yapabildim. Hedefim Suriye-Türkiye sınırına ulaşarak dört denizi tükenmek. Arkası Sıra ise dünyada gene aynı ilk adına okyanusu aşma hedefim var” dedi.

Şenol Özdemir’i Alanya’dahi Atiye Felek karşıladı. Nasip, Özdemir’e şeş sayı gül vererek İstanbul’dahi yaşanan bombalı saldırıda hayatına kaybedenler anısına denize bırakmasını istedi. Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e gitmeyi planlayan Özdemir, dört kamer içerisinde Hatay’ın Suriye sınırında bitiş yapmayı planlıyor.

Share: